به گزارش مشرق، دیدارهای دومین روز چهارمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا از صبح امروز(سه شنبه) با دیدار تیم های تایلند و استرالیا در سالن بالووان شولک شهر آلماتی قزاقستان آغاز شد؛ پس از آن هم تیم های ملی والیبال ب ایران و چین برابر هم قرار گرفتند که در این مسابقه ایران توانست برابر حریف خود به پیروزی برسد.

شاگردان پیمان اکبری که در مسابقه اول به سختی از سد تایلند عبور کردند در دومین بازی خود در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱،۲۵ بر ۱۴ و ۲۵ بر ۱۵چین، مدافع عنوان قهرمانی را مغلوب کردند تا جمع امتیازهای خود را به عدد ۵ برسانند.

چهارمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا از ۲۷ مردادماه در قزاقستان آغاز شده است و تیم ملی ب والیبال ایران در کمین کسب چهارمین مدال ایران در این رقابت ها است. هشت تیم برتر آسیا در این رقابت ها شرکت دارند که دیدارهای دور مقدماتی خود را در دو گروه پیگیری خواهند کرد. تیم های قزاقستان(میزبان)، ژاپن، کره جنوبی و هند در گروه اول و تیم های چین(قهرمان دوره قبل)، ایران، استرالیا و تایلند در گروه دوم با یکدیگر رقابت می کنند.

والیبال کشورهای استرالیا، چین، ایران، ژاپن و کره جنوبی سابقه حضور در تمامی دوره های جام کنفدراسیون والیبال آسیا را در پرونده کاری خود دارند. هند برای کسب سومین تجربه به آلماتی رفته است و قزاقستان(میزبان) و تایلند دومین حضور خود را تجربه می کنند.