به گزارش مشرق، مدت هاست دو کشور ایران و امارات برای میزبانی جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۹ با یکدیگر رقابت می کنند و این روزها کمیته مسابقات در حال بررسی امکانات این دو کشور برای انتخاب میزبان دوره بعدی این بازی هاست.

البته قرار است این دو کشور مدارک شان را برای هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنند تا انتخاب نهایی صورت گیرد اما علی کفاشیان که این روزها در مالزی حضور دارد طرحی به مسئولان AFC ارائه کرده که شانس کشورمان برای میزبانی در این رقابت ها را افزایش خواهد داد.

در این طرح کفاشیان اعلام کرده که به جای انتخاب هیات رئیسه، این کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد که میزبان را انتخاب کند به این صورت که اعضای این کنگره که نمایندگان ۴۴ کشور آسیایی هستند تشکیل جلسه داده و با رای آنها میزبان بازی های ۲۰۱۹ معرفی شود که در این صورت به دلیل رابطه خوب کفاشیان با بیشتر مقامات آسیایی شانس ایران برای به دست آوردن میزبانی این رقابت ها بالا خواهد رفت.

البته پیش از این قرار بود که میزبان جام ملت های آسیا در آبان ماه سال جاری انتخاب شود که انتخاب میزبان این رقابت ها به اسفندماه سال جاری و یا فروردین سال ۹۴ موکول شد.