به گزارش مشرق،بیست و دومین دوره رقابتهای نظامیان جهان(سیزم) که به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با همکاری فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی ایران، با حضور ۱۰۰ ورزشکار از ۱۸ کشور از روز یکشنبه(۲۶ مردادماه) در بخش مردان آغاز شده بود، ساعاتی قبل با قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.

در روز پایانی این مسابقات، امروز(سه شنبه) تکواندوکاران اوزان ۶۸ - و ۸۰ - کیلوگرم در خانه تکواندو به مصاف حریفانشان رفتند که در پایان در وزن ۶۸ - کیلوگرم، " فویینگ " از چین عنوان قهرمانی را بدست آورد، " آل رشایید " از قطر عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و رضا حبیبی از ایران به همراه " مخیتیو " از روسیه مشترکا بر سکوی سوم ایستادند. همچنین در وزن ۸۰ - کیلوگرم، میلاد بیگی نماینده کشورمان به مدال طلا دست یافت، " حمید عبدالرحیم " از قطر به نقره رسید و " یرمینیان " از ارمنستان و " جابر " از اردن مشترکا مدال برنز را بدست آوردند.

بدین ترتیب در پایان این رقابتها، تیم ملی کشورمان با کسب ۴ مدال طلا(ابوالفضل یعقوبی، محمد کاظمی، میلاد بیگی و امید عمیدی) و یک برنز(رضا حبیبی) و ۵۸ امتیاز، با شایستگی بر سکوی نخست ایستاد و چهارمین قهرمانی خود در رقابتهای نظامیان جهان را جشن گرفت. تیم چین با کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و یک برنز و با ۴۱ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را بدست آورد و تیم برزیل با یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز و با کسب ۴۰ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

نتایج کامل اوزان مختلف:
وزن ۵۴ - کیلوگرم: ۱ - محمد کاظمی از ایران ۲ - " عبدی کالیوو " از قزاقستان ۳ - " ایلیا " از بلاروس و " اکاشه " از اردن

وزن ۵۸ - کیلوگرم: ۱ - ابوالفضل یعقوبی از ایران۲ - " ژی هو آ " از چین۳ - " فرناندس " از برزیل و " شالوآ " از روسیه

وزن ۶۳ - کیلوگرم: ۱ - " بی آری کی " از تونس۲ - " زاکاریاس " از برزیل ۳ - " هو آی هان " از ویتنام و " گو آ ژان " از چین

وزن ۶۸ - کیلوگرم: ۱ - " فویینگ " از چین ۲ - " آل رشید " از قطر ۳ - رضا حبیبی از ایران و " مخیتو " از روسیه

وزن ۷۴ - کیلوگرم: ۱ - " دمورا " از برزیل ۲ - " یل ایلی " از الجزایر ۳ - " آهی کیان " از ارمنستان و " ماهر سعید " از قطر

وزن ۸۰ - کیلوگرم: ۱ - میلاد بیگی از ایران ۲ - " حمید عبدالرحیم " از قطر ۳ - " یرمیان " از ارمنستان و " جابر " از اردن

وزن ۸۷ - کیلوگرم: ۱ - امید عمیدی از ایران ۲ - " مارسیلینیو " از برزیل ۳ - " لونوسکی " از روسیه و " چائو دای " از ویتنام

وزن ۸۷ + کیلوگرم: ۱ - " رویی " از چین ۲ - " تین آر دیز " از روسیه ۳ - " داس سانتوس " از برزیل و " گریگورکایان " از ارمنستان

همچنین در بخش پومسه که روز یکشنبه(۲۶ مردادماه) پیگیری شد، ایران با کسب ۲ مدال طلا قهرمان شد، کلمبیا با یک مدال نقره در جایگاه نایب قهرمانی ایستاد و تیم ویتنام هم با یک نقره و امتیاز کمتر نسبت به کلمبیا در جایگاه سوم ایستاد. اکبر فروزان و علی سلمانی برای تیم کشورمان در این بخش موفق به کسب مدال طلا شدند. گفتنی است؛ تیم بانوان ایران نیز با کسب ۴ مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز و با ۶۱ امتیاز، قهرمان این دوره از رقابتها شد