ملت ایران: سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار مقابل الشباب امارات اظهار کرد: در ابتدا باید از میزبانی خوب الشباب تشکر کنم. فردا بازی حساسی با این تیم داریم، آن ها مرموز بازی می کنند. بازی های این تیم را آنالیز کرده ایم. می دانیم که آن ها از کمترین موقعیت گل می سازند. البته آن ها تیم خوش شانسی هم هستند. هم در بازی مقابل صبا و با پاختاکور با خوش شانسی نتیجه بازی را از آن خود کردند.

وی ادامه داد: الشباب فوتبال را با حوصله بازی می کنداین تیم سه مهاجم خوب دارد و برنامه ما هم این است که ارتباط خط حمله و هافبک آن ها را قطع کنیم. البته آن ها نقاط ضعفی هم دارند که فعلا به آن ها اشاره نمی کنم.

قلعه نویی با اشاره به اینکه استقلال برای پیروزی در این بازی به میدان می رود گفت: ما مقابل الشباب چند هدف را دنبال می کنیم. هدف اصلی ما نباختن است. البته در بازی خارج از خانه مساوی بد نیست اما روحیه تیم ما همیشه هجومی است و سعی می کنیم پیروز بازی شویم. واقعیت فوتبال هم حرف نیست و باید ببینیم در ۹۰ دقیقه چه می شود.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که چه برنامه ای برای مهار خط حمله حریف دارد گفت: در این چند روز روی نقاط ضعف و قوت الشباب کار کردیم. یکی از دستورات ما در بازی فردا انجام پرس تیمی است که این کار را بویژه در یک سوم میانی تکرار می کنیم.

قلعه نویی با بیان اینکه تیمی که می خواهد در آسیا موفق شود باید برنامه ریزی بلندمدت داشته باشد گفت: در همه دنیا تیم ها با برنامه جلو می روند. هیچ کس فکر نمی کرد که در لیگ قهرمانان اروپا دو تیم آلمانی به فینال برسند. همه برنامه می ریزند اما در پایان اتفاقی می افتد که کسی فکر آن را نمی کند. نیروی انسانی خوبی در استقلال داریم. باید از فوتبال آسیا یک ایراد گرفت و آن هم این است که تیم های غرب آسیا مجبورند برای حضور در مراحل بالاتر لیگ قهرمانان دو تیم داشته باشند. ما الان سه ماه تعطیل می شویم و دیگر بازی نداریم. اما تیم های شرقی درست در اوج بازی های خود هستند. توقع من از رییس جدید AFC این است که برنامه ی بازی ها را درست کند.

وی درباره این موضوع که حضور او در تیم استقلال سال ۱۹۹۱ که جام باشگاه های آسیا را فتح کرده بود چه کمکی به قهرمانی این تیم در فصل جاری می کند گفت: من در آن تیم بازی می کردم اما الان سطح فوتبال خیلی فرق کرده است. فوتبال آسیا پیشرفت زیادی داشته و به رقابت با تیم های اروپایی نزدیک می شود. ضمن اینکه قهرمانی های قبلی استقلال در آسیا به تیم ما شخصیت داده است.