پریسا غفاری:تمامی ۱۳ بازیکن دعوت شده به اردوی پایانی با لباسهای سبز خود با دقت تمام صحبتهای سرمربی خود را که این روزها پسرش سانی بچیروویچ هم درتمرین به همراه دارد گوش می دهند. تاکید او بر هدرنرفتن پرتابها و پنالتی ها بسیارجدی است. طوری که چندین بار با عصبانیت به بازیکنانش گوش زد می کند. برای رسیدن به این امر حتی اردونشینان را به دو تیم سفید وسبز هم تقسیم کرد و مسابقه ای را بین آنها برگزارکردند. که در نهایت یاران سبز پوش صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان به برتری رسیدند. دربین این مسابقه بازیکنان به دو تیم هم تقسیم شدند تا به مرور تمرینات تاکتیکی حمله بپردازند.

تیم سبز را پنج نفر اصلی و همیشگی تیم ملی یعنی صمد نیکخواه بهرامی، حامد آفاق، حامد حدادی، اوشین ساهاکیان و مهدی کامرانی تشکیل دادند. در تیم سفید هم ارسلان کاظمی، عرفان نساج پور، بهنام یخچالی، اصغر کاردوست و محمد جمشیدی به میدان رفتند که به تناوب سه بازیکن دیگر زنگنه، مشایخی و ارغوان جابجا می شدند. اما نکته جالب در این تمرین ازدحام بازیکن در پست چهاراست. پستی که در حال حاضر کاظمی، ساهاکیان، ارغوان و زنگنه را به خود می بیند. ولی با توجه به تجربه و عملکرد اوشین ساهاکیان از شانس بیشتری برخوردار است. خود او در این باره می گوید: «حضورنفرات بیشتر در این پست انگیزه من را بیشتر می کند. من به عنوان رغیب آنها را نگاه نمی کنم بلکه به عنوان هم تیمی و یک پوئن که تلاش من را دوبرابر می کند. همه آنهاخوب هستند.»
ملی پوش ارمنی بسکتبال کشورمان همچنین به تمرینات سخت و فشرده تیم اشاره می کند: «ما دو ماه سخت و پرفشاری راپشت سر گذاشته ایم. اکنون هم به مرز ۸۰ تا ۸۵ درصد آمادگی رسیده ایم. تنها شاید بازیهای کمی برگزار کرده ایم. اما با تورنمنتی که پیش رو داریم مطمئنا " به مرز ایده ال می رسیم تا در جام جهانی و اینچه اون نتایج خوبی بگیریم.»
ساهاکیان بر عزم قوی بازیکنان برای صعود و خوب بازی کردن در جام جهانی تاکید می کند: «بر عکس آنچه همه می گویند ما بازیکنان بدنبال این هستیم تا بازیهای خوبی را در جام جهانی به نمایش بگذاریم و به دور دوم و بالاتر از آنهم صعود کنیم. تیمی پر پتانسیل هستیم که می خواهیم یقه تیمها را بگیریم. در اسپانیا منتظر نتایج بسیار خوبی از ما باشید. ولی در آسیا هم کار سختی داریم. همه بیکار ننشسته اند تا ما قهرمان شویم. تنها می دانم باید همه در تیم به یکدیگر کمک کنیم تا در اینچه اون قهرمان شویم و این به جز کار گروهی و تیمی بدست نمی آید.»
۲۵۱ ۴۱