ملت ایران: امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از مسابقه تیم های استقلال و الشباب در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرد و از برتری های تیمش در این بازی گفت:
قلعه نویی با تمجید از حریف شروع کرد و گفت الشباب تیم خطرناکی است. بازی آنها را با صبای قم دیده ام و می دانم تیمی هستند که از کمترین فرصت ها بهترین استفاده را می برند.
وی گفت: با توجه به اینکه اولین بازی ما در مرحله یک هشتم نهایی است هدف ما نباختن در خانه حریف و پیروزی در زمین خودی است. با این حال با توجه به اینکه روحیه من به فوتبال هجومی تمایل دارد دوست دارم در مسابقه فردا هجومی بازی کنیم و در زمین به حرف هایی که می زنیم جامه عمل بپوشانیم.
سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: روی ضعف های تاکتیکی الشباب کار کرده ایم تا ارتباط خطوط هافبک و حمله این تیم را قطع کنیم و برنده باشیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا برای قهرمانی در آسیا برنامه ریزی کرده اید؟ گفت: تیمی که بخواهد موفق باشد باید با برنامه ریزی کار کند اما این برنامه ریزی لزوما به معنای موفقیت در فوتبال نیست. در فوتبال روز دنیا همه تیم ها برنامه دارند اما هیچکس فکر نمی کرد دو تیم آلمانی به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسند. امکان دارد هرچقدر هم برنامه ریزی کنی، اتفاقی که نباید، بیفتد. هیچ کس فکر نمی کرد بایرن مونیخ به بارسلونا در مجموع دو دیدار رفت و برگشت ۷ گل بزند.
قلعه نویی تاکید کرد: استقلال پتانسیل خوبی دارد و نیروی انسانی و بازیکنان موفقی را هم در تیم داریم اما مشکل نحوه برنامه ریزی لیگ قهرمانان آسیاست. الان ما در مرحله یک هشتم نهایی بازی می کنیم و بقیه بازی ها چهار ماه دیگر برگزار می شود. درست زمانی که لیگ های کشورهای شرق آسیا در اوج خود است و لیگ ما تازه شروع شده. بازیکنان ما تازه از بدنسازی بیرون آمده اند و این موضوع به ضرر ماست.
وی افزود: از رییس جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا توقع داریم که به این موضوع رسیدگی کند تا حق تیم های منطقه غرب آسیا ضایع نشود.