ملت ایران:تا پیش از بازی فینال، هیچ سرخپوشی به اندازه نیلسون برای ماندن در پرسپولیس شانس نداشت. امروز اما او به درِ خروجی باشگاه رسیده و هیچ اتفاقی پرسپولیسی ماندنش را ضمانت نمی کند؛ به همان دلیلی که یحیی گفته بود: «چطور باور کنم چنین دروازه بانی در این بازی مهم دو گلِ یک جور از زاویه بسته بخورد؟»
آنچه این ذهنیت را در فکر یحیی گنجاند، پیشنهادی است که پیش از همان بازی از اصفهان به دروازه بان برزیلی رسیده و مدیرعامل هم به خاطرش گله مند شده بود. ضربه آخر را اما نیلسون خودش به خودش زد؛ وقتی در تمرین های پیش از بازی آخر لیگ حتی یک بار با پرسپولیس همراه نشد و بعد هم مصدومیت زانو را بهانه کرد برای نرفتن به تبریز. برای نیلسون دیگر راهی جز خداحافظی نمانده و باشگاه حتی گزینه های جانشینی او را هم برگزیده؛ حامد لک و سوشا مکانی.
هر دو آزادند اما مذاکره ها با سوشا جدی تر بوده. تنها اینکه انتخاب آخر را گذاشته اند به عهده سرمربی تا او بگوید که رضا محمدی و امیر عابدزاده - که از قرارداد هر کدام شان دو فصل دیگر باقی مانده - در فصل پیش رو باید با کدام یک رقابت کنند. نیلسون البته نزد دوستداران پرسپولیس جایگاه فوق العاده ای کسب کرده و برای پرسپولیس دروازه بانی نجات بخش بوده.
این را نباید فراموش کنیم. در حالی که قرار شده یک دروازه بان پرحاشیه مثل سوشا مکانی جایگزین او شود. هر چند به نظر می رسد شانس حامدلک و مکانی برابر است.