به گزارش " ورزش سه "، اینک و پس از انجام ۸۱ بازی ملی، ریبری ۳۱ ساله، ستاره تیم فوتبال بایرن مونیخ کناره گیری خود را از تیم ملی فرانسه اعلام کرد. او به " کیکر " گفت: " میخواهم زمان بیشتری در کنار خانواده ام باشم و بیشتر روی بازی های باشگاهی تمرکز کنم. "
اما " بیلد " نوشت: حقیقت این است که ریبری با وجود مصدومیت از ناحیه کمر که او را از بازی در جام جهانی برزیل بازداشته بود، می توانست درصورت طی روند مناسب درمان، تیمش را در این تورنمنت همراهی کند. اما پزشکان تیم ملی فرانسه به وی اجازه ندادند اردو را ترک کرده و به مونیخ برود تا توسط دکتر مولر وولفارت پزشک باشگاه بایرن مداوا شود.
ریبری از زدن آمپول کورتیزون خودداری کرد و این سبب شد در افکارعمومی فرانسه این شایعه پخش شود که او از آمپول می ترسد و بنابراین خود ریبری را در رفع نشدن آسیب دیدگی و نرسیدنش به بازی های جام جهانی مقصر دانستند و مورد سرزنش قرار دادند.
نمی توان انکار کرد که ریبری در صعود تیم ملی فرانسه به جام جهانی نقش موثری ایفا کرده بود و به جرأت میتوان گفت یک تنه تیمش را تا آن مرحله رسانده بود. او وقتی که سیل انتقادات را برابر خود دید، با ناراحتی گفت: " نمی فهمم چرا مردم خوبی ها را زود از یاد می‎برند. "