جان لوئیجی بوفون گفت که بی صبرانه منتظر آغاز تمرینات خود به همراه آنتونیو کونته، سرمربی جدید تیم ملی ایتالیاست.
به گزارش تسنیم، کونته ۴۵ ساله شب گذشته جای چزاره پراندلی را روی نیمکت آتزوری گرفت که این مسئله مورد استقبال بوفون قرار گرفت. بوفون یکی از ۵،۶ بازیکن یونتوسی هسته اصلی تیم ملی ایتالیاست که کونته در آتزوری هدایت آنها را برعهده خواهد داشت و این یعنی آسان تر شدن مسئولیت او در ماموریت جدیدش به واسطه شناخت کافی از آنها.
بوفون با بیان اینکه تمام ایتالیایی ها باید از انتخاب کونته به عنوان سرمربی تیم ملی کشورشان خوشحال باشند به نشریه گاتزتا دلواسپورت گفت: حضور کونته در تیم ملی ایتالیا هم از نظر فنی هم از نظر مدیریت فردی بازیکنان به نفع ماست. او ذاتاً یک مربی اصول گرا است که در عین حال از هوش و حساسیت قابل قبولی برای درک و تطبیق خود با شرایطی که در رده باشگاه تجربه نکرده، برخوردار است.
بوفون افزود: بوفون یک مربی و یک شخصیت قهرمان است. طبیعی است که هواداران تیم های رقیب یوونتوس از انتخاب کونته به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا دل خوشی نداشته باشند اما من اطمینان دارم که ۹۵ درصد ایتالیایی ها دوست دارند او مربی تیم شان باشد و این موضوع در مورد تیم ملی هم صدق می کند.
کاپیتان ۳۶ ساله یوونتوس در ادامه گفت که دوست دارد در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم سنگربان آتزوری باشد، زمانی که ۴۰ ساله خواهد بود. وی تصریح کرد: اگر بتوانم تا ۴۰ سالگی به دوران بازیگری ام ادامه دهم و برای ششمین بار در جام جهانی حضور داشته باشم، حیرت آور می شود. تا به حال هیچ کس ۶ بار در جام جهانی حضور نداشته است. البته بهتر است که به این موضوع فکر نکنم چون این ۴ سال بسیار سخت خواهند بود