کریستیانو بخت اصلی بردن این جایزه است
به گزارش " ورزش سه "، این جایزه با رای خبرنگاران اهدا می شود. ستاره پرتغالی سال گذشته در چمپیونزلیگ ۱۷گل زد و در لالیگا نیز پی چی چی و کفش طلا را کسب کرد. او فصل قبل را با ۵۱گل در ۴۷ بازی تمام کرده بود.
امسال چهارمین دوره ای است که این جایزه اهدا می شود. ستاره پرتغالی هنوز این جایزه را نبرده است اما همیشه جزء مدعیان آن بوده است. البته او در سال ۲۰۰۸ جایزه بهترین بازیکن سال یوفا را کسب کرد.
امسال نه تنها پدرو لوپز و امیلیو بوتراگوئنو بلکه پرز نیز از کادر پزشکی باشگاه برای مراسم اهدای این جایزه به مونته کارلو می روند.
نویر، اولین دروازه بانی که مدعی می شود
نویر دیروز تبدیل به اولین دروازه بانی شد که در لیست نهایی نامزدهای بهترین بازیکن سال اروپا قرار می گیرد. وی در فصل ۱۴-۲۰۱۳پنج جام برد: جام باشگاه های جهان، بوندسلیگا، جام حذفی، سوپرکاپ اروپا و جام جهانی.
او برای دومین سال پیاپی بهترین بازیکن سال آلمان شد و دستکش طلایی جام جهانی را کسب کرد. در برزیل یکی از دلایل اصلی قهرمانی آلمان بود. از میان سه گزینه، دروازه بان آلمانی فصل گذشته بیشترین جام را برد اما نکته این جاست که برای چنین جوایزی معمولا دروازه بان ها شانس زیادی ندارند. در صورتی که این جایزه را ببرد، یک اتفاق جالب رقم خواهد خورد. نویر جدی ترین رقیب رونالدوست.
شانس اندک روبن
سومین گزینه آرین روبن است. بازیکن بایرن مونیخ کمترین شانس را در میان سه گزینه دارد. بازیکن سابق رئال سومین گلزن برتر بایرن در فصل گذشته بود و همچون نویر چهار جام در عرصه باشگاهی برد. او کلا ۲۱ گل زد، پنج تا کمتر از مولر و مانژوکیچ.
اما بهترین لحظاتش در جام جهانی بود که یکی ا زدلایل صلی رسیدن تیمش به نیمه نهایی بود. در برزیل سه گل زد و در مقابل اسپانیا عالی عمل کرد.