به گزارش " ورزش سه "، به بررسی چند نکته جالب توجه از آمار تقابل های این دو تیم در ادوار گذشته لیگ می خوانیم:
۱. پرسپولیس در ۱۰ دیدار متوالی برابر ذوب آهن بازنده نشده است. آخرین بار روز ۴ دی ماه ۸۷ بود که پرسپولیس برابر تیم فوتبال ذوب آهن در اصفهان بازنده شد، بعد از آن باخت سرخپوشان هیچگاه مقابل ذوب آهن اصفهان نباختند.
۲. از روز ۴ دی ۸۷ تا امروز ۲۰۴۹ روز گذشته است، سرخپوشان ۲۰۴۹ روز است که به سبزها نباخته اند.
۳. آخرین بازی دو تیم که روز ۱۵ آذر ۹۲ برگزار شد با پیروزی ۲ یک پرسپولیس به پایان رسید.
۴. محسن مسلمان که مورد مناقشه دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن بود، از جمله بازیکنان مهم بازی بین دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن است. این میدان باز هم بازیکن مشترک دارد که از جمله این بازیکنان می توان به محمدرضا خانزاده اشاره داشت.
۵. پنجمین دیداری که طی آن همسایگان لیگ به دیدار هم می روند همین دیدار پرسپولیس و ذوب آهن است، ذوب آهن تیم سیزدهم و پرسپولیس تیم چهاردهم لیگ هستند. سایر همسایه هایی که در هفته سوم به مصاف هم رفتند سپاهان و استقلال تیم های اول و دوم، پدیده و صبا تیم های سوم و چهارم، پیکان و نفت مسجدسلیمان دو تیم ته جدول، راه آهن و فولاد تیم های ششم و هفتم.
۶. زمانی که گل محمدی سرمربی پرسپولیس بود و دایی هدایت راه آهن را برعهده داشت، سرمربی وقت راه آهن اعلام کرد اگر این پرسپولیس(تیمی که گل محمدی را داشت) از ابتدا در اختیار من با اختلاف بسیار قهرمانش می کردم. دایی سال بعد به پرسپولیس آمد اما نه تنها با اختلاف بسیار قهرمان نشد اما به عنوان دوم لیگ رسید.
۷. بهترین برد پرسپولیس برابر ذوب آهن در تابستان ۷۳ با پیروزی ۶ یک و بهترین برد ذوب آهن در زمستان ۸۴ با نتیجه ۳ صفر ثبت شدند.
۸. بین پرسپولیس و ذوب آهن در تاریخ فوتبالشان نفراتی مثل صادقیان، خانزاده، مسلمان، قاضی، میلاد غریبی، ماهینی، رضا محمدی، ابراهیم اسدی، ابراهیم تقی پور، شاهرخ بیانی، رضا احدی، شهاب گردان، محمدرضا خلعتبری و… جابه جا شده اند.