به گزارش " ورزش سه "، از روزی که تراکتورسازی به لیگ برتر بازگشته است دو تیم ۱۰بار به مصاف هم رفته اند که حاصل کارشان در این ۱۰ بازی ۵ برد برای تراکتور و ۵ مساوی بوده است. در این ۱۰ بازی تراکتور ۱۴ گل زده و ملوان ۶بار دروازه حریف را گشوده است.
۱. تراکتورسازان با از دست دادن ستارگان بسیار، چند بازیکن جدید جذب کرده اند که مهمترین آنها لوسینو ادینهو و احمد آل نعمه هستند.
۲. ایران دوست ۶۵ ساله به عنوان مسن ترین سرمربی لیگ به مصاف رسول خطیبی ۳۶ ساله که جوان ترین سرمربی مسابقات فوتبال لیگ چهاردهم هستند.
۳. احمد آل نعمه به اعتبار لطف کی روش و برخلاف انتظار همگان به جام جهانی رفت و حالا در ۳۴ سالگی با دریافت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ضمن آنکه گرانترین بازیکن تراکتورسازی است، گرانترین قرارداد همه عمرش را هم دریافت کرده است.
۴. ملوان بندرانزلی ضمن از دست دادن بسیاری از ستارگان خود با حضور مردان نامداری مثل احمد آهی، جلال رافخایی، سعید یوسف زاده، علیرضا رمضانی، محسن یوسفی و مهرداد اولادی به مصاف حریف می رود.
۵. تراکتورسازی در هفته اول فولاد خوزستانی را برد که این فولاد در ۲ هفته آینده پرسپولیس را ۲ صفر و شبه پرسپولیس(راه آهن) را در خانه حریف یک صفر شکست داد.
۶. ملوان در ۱۸۰ دقیقه گل نزده و گل نخورده و برای اینکه رکوردش مثل سایپا جذاب شود باید تراکتور را در تبریز به تساوی بدون گل راضی کند. سایپا پنجشنبه با گسترش فولاد تبریز به تساوی بدون گل رسید.
۷. آخرین بازی دو تیم روز ۶ بهمن ۹۲ پنج ماه و نیم گذشته برگزار شد که دو تیم به تساوی یک یک رضایت دادند.
۸. دیدار رفت دو تیم هم در سال گذشته ۲ ۲ به تساوی انجامید.