به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کانیا داینی رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن بعد از امضای تفاهم نامه همکاری با فدراسیون فوتبال ژاپن گفت: «از امضای این توافق نامه خوشحالم. امیدوارم این اقدام نه تنها برای بالا بردن سطح فوتبال دو کشور، بلکه برای پیشرفت فوتبال آسیا مفید باشد.»
او در پاسخ به این سوال که آیا قرار است فوتبال بانوان ایران از مربیان ژاپنی استفاده کند، گفت: «اخیرا تیم ملی بانوان زیر ۱۷ سال ژاپن به دستاوردهای خوبی رسیده که آن با زحمات مربیان زن ژاپنی حاصل شده است، در صورت درخواست ایران ما می توانیم در این زمینه کمک کنیم.»
رئیس فدراسیون فوتبال ژاپن در واکنش به حضور آریا جسور هاسه گاوا در فوتبال ایران و مسائل مربوط به آن گفت: «آریا بازیکن خوبی است که تا الان در ژاپن بازی می کرده و حتی سابقه بازی با پیراهن کشور ما را هم دارد. در این مورد باید طبق قوانین فیفا عمل کرد. از آنجایی که او در تیم زیر ۲۱ ساله ژاپن بازی کرده شاید امکان حضور او در تیم ملی ایران فراهم نباشد. هر چند در این شرایط چیزی قطعی نیست.»
داینی در مورد احتمال میزبانی ایران در جام ملت های آسیا و حمایت کشور ژاپن گفت: «در این مورد با آقای کفاشیان صحبت کردیم و کشور ژاپن حمایت لازم را انجام خواهد داد.»
در پایان امضای تفاهم نامه علی کفاشیان پیراهن تیم ملی ایران را به کانیا داینی و همتای ژاپنی او پیراهن تیم ملی این کشور را به رئیس فدراسیون فوتبال ایران اهدا کرد.
۲۵۲ ۴۳