به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علی کفاشیان پس از امضای تفاهم نامه همکاری با فدراسیون فوتبال ژاپن در جمع خبرنگاران گفت: «تفاهم نامه ای که امضا کردیم در مورد برگزاری بازی های دوستانه دو کشور، انتقال دانش فنی و همکاری در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی است. حضور کارشناسان ژاپنی در کشور ما می تواند مفید باشد. ژاپن همچنین قول حمایت از کاندیداتوری ایران برای جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ را داد و قرار شد ما هم از میزبانی آن ها حمایت کنیم. ما پیشنهاد بازی دوستانه با تیم ملی ژاپن را هم ارائه کرده ایم و منتظر نظر آن ها هستیم.»
کفاشیان ادامه داد: «ژاپنی ها می گویند بهتر است سطح فوتبال آسیا و دو کشور را بالا ببریم و بازی های دوستانه هم با همین هدف برگزار می شود. باید کاری کنیم که در جام جهانی بعدی به مرحله بعدی صعود کنیم.»
کفاشاین در مورد امضای تفاهم نامه با روسیه و ترکیه هم گفت: «ما مکاتباتی با بلاروس و روسیه انجام داده ایم و درخواست کرده ایم ملاقات هایی در کشورهایشان داشته باشیم. این کارها برای توسعه و پیشرفت فوتبال ایران است.» رئیس فدراسیون فوتبال در مورد قرارداد کارلوس کروش گفت: «کروش هنوز مرخصی است. او می خواست یک روز به ایران بیاید، قراردادش را امضا کند و به مرخصی برود. ولی ما می خواهیم هر وقت به ایران می آید کارش را همان موقع شروع کند.»
او در مورد قرارداد با صدا و سیما برای حق پخش هم گفت: «امیدواریم این هفته به نتیجه برسیم. دوست داریم این همکاری صورت بگیرد. رقم ها باید به رقم های واقعی نزدیک شود.»
کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا به کسب میزبانی جام ملت های آسیا امیدوار هستید؟ گفت: «برای کسب میزبانی ۴۳ رای نیاز داریم که ژاپن تنها یک رای دارد. اعضای هیات رئیسه هم حداکثر ۱۵ رای دارند. ما لابی ها را آغاز می کنیم تا بتوانیم میزبانی را بگیریم.»
۴۳ ۴۳