به گزارش " ورزش سه "، بازیکن تیم بایرن مونیخ که در سال گذشته در میان ۳ نامزد کسب توپ طلا بود پس از اینکه مصدومیت باعثشد وی جام جهانی ۲۰۱۴ را از دست بدهد، در ۳۱ سالگی و در شرایطی که کماکان می توانست در یک جام جهانی دیگر حضور یابد اعلام کرد که دیگر در تیم ملی بازی نخواهد کرد
وی اولین بازی ملی خود را در سال ۲۰۰۴ برای زیر ۲۱ ساله های فرانسه و در سال ۲۰۰۶ برای تیم ملی فرانسه انجام داد و در جام جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ نیز حضور داشت که مقام نائب قهرمانی ۲۰۰۶ بالاترین افتخار وی در عرصه ملی بود.
فرانک ریبری در مورد این تصمیمش به کیکر گفت: " احساس کردم که زمان خداحافظی فرا رسیده است. می خواهم خودم را وقف خانواده ام کنم و روی بازی های بایرن تمرکز داشته باشم. همچنین با خداحافظی من، جا برای بازیکنان جوان فرانسوی باز می شود "
وی ۱۳ بازی برای زیر ۲۱ ساله های فرانسه انجام داد و ۲ گل به ثمر رساند و همچنین در ۸۱ بازی ملی برای تیم ملی فرانسه توانست ۱۶ گل به ثمر برساند و ۲۰ پاس گل رو هم به هم تیمی های خود بدهد
از گل های مهم وی در عرصه ملی می توان به گل تساوی مقابل اسپانیا در جام جهانی ۲۰۰۶ که فرانسه توانست بازگشتی قابل توجه داشته باشد و ۳-۱ اسپانیا را شکست دهد.
حال دنیای فوتبال دیگر فرانک ریبری هافبک کوتاه قامت ۱۷۰ سانتی متری تیم ملی فرانسه به مانند سمیر نصری دیگر در تیم ملی نخواهد دید و تمام تمرکز در عرصه باشگاهی و بایرن مونیخ خواهد بود.