زلاتکو کرانچار دقایقی پیش در نشست خبری قبل از دیدار سپاهان و استقلال در هفته سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور اظهار کرد: قبل از بازی به خاطر سقوط هواپیمای ایران ۱۴۱ به خاطر این تراژدی به وجود آمده تسلیت می گویم و تقاضای عافیت برای کشته شدندگان را دارم.

به نقل از تسنیم، وی افزود: استقلال به میهمانی ما می آید و ما همیشه تاکید داریم این بازی به دربی ایران شبه است. از دو هفته پیش تا به حال ما امتیازات خوبی به دست آوردیم شاید این مسابقه بتواند مسیری برای ما باز کند تا ما قهرمان شویم؛ تیم استقلال تیم بزرگی بوده و شرایط مناسب سپاهان این بازی و استقلال را تحت تاثیر قرار نمی دهد و همیشه بازی بین این دو تیم از کیفیت لازم برخوردار است. امیدوارم بازی فردا هم در شان این دو تیم باشد و اعتقاد دارم کیفیت بازی سپاهان بهتر از استقلال است.

سرمربی تیم سپاهان تصریح کرد: استقلال از قلب دفاع خود بازیکنانی را از دست داده همچنین از زمانی که نکونام، جباری، منتظری و دیگر بازیکنانش از این تیم جدا شدند اما هنوز موفقیت لازم را به دست آورده و قطعا شرایط خود را به آن زمان برگردانده است.

وی با بیان اینکه خروج های شهاب گردان در دیدار با گسترش فولاد مناسب بود، بیان کرد: ما تاکنون ۴ گل به ثمر رسانده ایم و هیچ گلی دریافت نکرده ایم و بدون شک وضعیت گردان در ادامه نیز بهتر می شود؛ به خوبی می دانیم که استقلال تلاش می کند از جناحین و با استفاده از بازیکنانی نظیر خسرو حیدری نفوذ کند اما ما مشکلی با این مسئله نداریم و می توانیم مقابل آن ایستادگی کنیم.

کرانچار تصریح کرد: زمانی که در شرایط هجومی قرار داریم و تیم مان در حمله است، وضعیت خوبی داریم اما در هر لحظه باید به کارهای دفاعی توجه داشته باشیم تا دچار ضد حملات تیم استقلال نشویم. در بازی فردا ما به بازیکنان دفاع خود از جمله شجاع خلیل زاده، عبدالله کرمی و هادی عقیلی انتظار داریم مشکلاتی که در خط هافبک ما وجود را جبران کنند و از خوردن گل جلوگیری نمایند.

وی خاطرنشان کرد: مشاورانی که به من مشاوره می دهم تاکید داشتم اصلاحاتی را در تیم انجام دهیم اما من می گویم تیم ما بسیار باکیفیت تر از تیم استقلال است قطعا تیم ما می تواند بر بازی چیره شود و ما هم نیز این توقع از آنها داریم.

سرمربی سپاهان درباره وضعیت محرم نویدکیا گفت: محرم به تازگی از بند مصدومیت رها شده و آرام آرام به تیم ما ملحق می شود. امیدواریم که بتواند در بازی های آینده به ما کمک کند.

وی پیرامون دعوت دو تن از بازیکنان این تیم به تیم ملی امید بیان کرد: به هر حال فوتبال ایرا ن به برخی از مولفه ها مشروط بوده و ما نمی توانیم برای یک اردوی دو روزه بازیکنانمان را به اردو بفرستیم و من به عنوان سرمربی تیم سپاهان تاکید دارم فقط در مسابقات رسمی به تیم ملی و تمریناتی که به تیم باشگاه ضرر نزند، بازیکنانم را در اختیار تیم قرار دهم؛ ما این مشکل را با تیم ملی بزرگسالان داریم اما منطقی است به تاریخ هایی را که فیفا اعلام می کند رعایت کنیم و همانطور که گفتم در صورتی که به ضرر تیمم باشد، بازیکن در اختیار تیم ملی قرار نمی دهم، هرچند که منافع ایران نیز برایم مهم است.

کرانچار افزود: متاسفانه در این چند روز شایعاتی دوباره دامن زده شده که رحمان احمدی از تیم سپاهان جدا خواهد شد. من هم باید بگویم بازی خوبی که رحمان احمدی در نیمه دوم دیدار برابر فنرباغچه انجام داد سبب این شد که این تیم ها خواهان جذب رحمان بشوند اما نباید فراموش کنیم که در سال گذشته کنار رحمان احمدی، شهاب گردان روی نیمکت سپاهان نشسته بود و در آن زمان باشگاه های دیگری هم به شهاب گردان پیشنهاد می دادند اما او در سپاهان ماند.

وی افزود: در حال حاضر سپاهان به دو دروازه بان شماره یک و بزرگ نیاز دارد. شهاب گردان کمی بیشتر از رحمان احمدی بر ما اولویت دارد اما این چیزی از ارزشهای رحمان احمدی کم نمی کند رحمان زمانی که از ما خواست در بازی های آسیایی بازی نکند و به مسابقات تیم ملی در آستانه جام جهانی اضافه شود ما قبول کردیم و اشکالی در کار آن وارد نکردیم. در حال حاضر از او به عنوان یک بازیکن حرفه ای می خواهیم در کنار تیم بماند.

سرمربی تیم سپاهان خاطرنشان کرد: ما از همه هواداران انتظار داریم فردا مانند بازی های گذشته در کنار تیم باشند و برای پیروزی سپاهان پیروزمندانه این تیم را تشویق کنند.