امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از مسابقه با سپاهان، گفت: به بازماندگان سانحه هواپیمایی و برادر پیشکسوت بزرگ فوتبال محمود خوردبین تسلیت می گویم. از باشگاه بزرگ سپاهان که واژه فرهنگی را به واقع یدک می کشد دوسال خاطرات خوبی دارم و همیشه گفته ام هم برای من و هم برای زندگی ورزشی من و خانواده ام و دو سال ورزشی خوب داشتم و همیشه در جمع خانواده ام اصفهان را جز خاطرات خوب زندگی مان می دانیم. سپاهان هم طلاییی بود و هم طوفانی

به گزارش فارس، وی ادامه داد: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و متاسفانه برخی از دوستان با وجود اینکه ۱۲ بازی تا پایان نیم فصل مانده این بازی را فینال زودرس نامیدند. دو تیم شش امتیازی هستند.

قلعه نویی گفت: این بازی را نوعی حساس کرده اند و امیدوارم اجازه بدهند بازی خودشان را به خوبی انجام بدهند و ما دو بازی تیم سپاهان را آنالیز کرده ایم و به خوبی به تغییر سیستمی که سپاهان در این فصل داده آگاهیم و ۵۰ متر روبه جلوی خط حمله خطرناک هستند و آنها در دفاع هم تغییر سیستم داشتند و با سه دفاع فصل را شروع کردند.

وی افزود: باید از خدمات کرانچار یاد کنم که خدمات زیادی به سپاهان داده است و استقلال هم نسبت به سال های قبل بهتر شده است و تلفیق بازیکنان، جوان، با انگیزه و با تجربه را دارد که این بازیکنان همگی یک خصلت دارند که همگی عاشق استقلال هستند و امیدواریم در هفته های آینده شرایط بهتری را برای استقلال رقم بزنند. همین الان که در هواپیما بودیم با دکتر زرگرپور استاندار اصفهان و مهندس سبحانی رئیس فولاد مبارکه و همچنین شهردار اصفهان همسفر بودیم. از آنها خواهش کردیم. درست است که دو سال در سپاهان بودم اما از شما خواهش می کنم تمرکزتان را بر روی ورزشگاه نقش جهان بگذارند و در زمان مربیگری من دو نفر از جوانان هوادار سپاهان جانش را از دست دادند.

سرمربی استقلال در مورد غیبت صادقی و عمران زاده در خط دفاع گفت: زمانی که تیم را می بستیم حساب ویژه ای روی آنها کرده بودیم و در شروع لیگ ما این دو بازیکن را از دست دادیم و در خط دفاعی دچار مشکلاتی شدیم اما استقلال با این داشته هایش باید ادامه بدهد تا این هفته بازیکنان به جمع ما اضافه شوند. مشکلات زیادی در خط دفاعی شاهد بودیم که با تمریناتی که داشتیم روی نقاط ضعف مان کار کردیم.

وی در مورد وضعیت احمد جمشیدیان گفت: این سوال حاشیه ای است اما پاسخش را می دهم احمد بازیکن خوبی برای ما بود بخصوص در سپاهان که بود خیلی به ما کمک کرد اما خیلی از واقعیت ها گفته نمی شود شما بررسی کنید این بازیکن به استقلال آمد نه فقط از یک ناحیه از چند ناحیه مصدوم بود حتی در یکسالی که در خدمتش بودیم زیر ۵۰۰ دقیقه بازی کرد و حتی اواخر فصل که بازی به او رسید کیفیتی که انتظار داشتیم را ارایه نکرد. به این نکته هم دقت کنید که احمد با ما قرارداد نداشت و از او بپرسید چرا بدون قرارداداز تیم ما نرفت و ما صدرصد به او اطلاع داده بودیم. مدیر برنامه او پیش ما آمد و خواهش کرد و تاکنون چند بازیکن را به این شکل احیا کردید و اگر امکان دارد او را هم احیا کنید و به او فرصت دیگری بدهید به مدیر برنامه هایش گفتم متاسفانه او در فهرست ما جایی ندارد اما بخاطر تقاضایی که شد و علاقه ای که به احمد داشتم به او فرصت دادم و به اردوی ترکیه بردیم اگر آدم بدی بودم چرا اینگونه عمل کردم؟ متاسفانه در دو بازی که در ترکیه داشتیم کیفیت مورد انتظار را ارایه نکرد. حتی یک فرصت دیگر به او دادیم و گفتیم می توانی نیم فصل در کنار استقلال تمرین کنی و با پیدا کردن شرایط ایده آل به این تیم اضافه شوی حتی پیشنهاد دادیم اگر نیاز به درمان و رفع مصدومیت در خارج از کشور دارد با کمک استقلال مشکلش را حل کنیم و حتی حاضریم حق و حقوقت را بدهیم اما نمی دانم چرا در مورد ما اینگونه قضاوت می شود. من چند بار به مدیر برنامه های جمشیدیان گفتم او می تواند به هر تیمی که می خواهد برود.

سرمربی استقلال با اشاره به شرایط متوسل زاده گفت: ما در مورد متوسل زاده هم همین کار را کردیم اما رسانه ها حتی یک دقیقه هم در مورد متوسل زاده انجام دادیم ننوشتند.

وی در مورد اینکه استقلال فقط در نیمه های دوم به خودش می اید، گفت: سوال شما را قبول دارم و نشان می دهد که شما بازی ما را زیر نظر گرفته اید در طول هفته گذشته خصوصا در این مورد صحبت های لازم را کردیم تا این مشکل رفع شود.

وی در مورد اینکه جاسم کرار به بازی فردا می رسد گفت: ترکیب تیم را نمی توانم بگویم اما از کادر پزشکی تشکر می کنم تمام مصدومان را به بازی فردا رسانده است.