آذری در گفت وگو با " ورزش سه "، درباره دعوت محسن مسلمان به تیم امید می گوید: من در هفته گذشته هم با آقای کفاشیان صحبت کردم ما باید سیستماتیک عمل کنیم. در رابطه با محسن مسلمان هیچ کس به ما نامه ای نزده، این روش درستی نیست که اگر بازیکن ما را می خواهند به خودش زنگ بزنند. فدراسیون باید به ما نامه بزند تا ما با سرمربی هماهنگ کنیم و بعد در هیات مدیره تصمیم بگیریم که در زمینه این دعوت چه تصمیمی گرفته بشود ضمن اینکه محسن مسلمان ستاره تیم ماست و رقم بالایی هم از ما گرفته و نمی شود او را در یکی از حساس ترین مقاطع فصل به این سادگی از دست بدهیم.

مدیرعامل ذوب آهن درباره تغییر استراتژی تیم امید و دعوت از بازیکنان مسن تر برای بازی های اینچه اون می گوید: من دقیقا نمی دانم که آیا داستان تازه ای اتفاق افتاده و این استراتژی را چه کسی داده، اما با محسن مسلمان که صحبت کردم او گفت این نظر کی روش است. من می خواهم بدانم کی روش در حال حاضر چه کاره این فوتبال است؟ آیا او سرمربی تیم ملی ماست یا نیست؟ رئیس فدراسیون است یا نیست؟ چرا باید درباره استراتژی تیم امید اینقدر ناگهانی تصمیم بگیرند؟

آذری سپس به بازی حساس دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن در هفته سوم لیگ اشاره می کند و می گوید: بازی تیم های شهرستانی مقابل پرسپولیس همیشه ویژه است و ما انگیزه خاصی برای این مسابقه داریم. بچه های ما قطعا بهتر از بازی های قبلی به نمایش خواهند داد و ما امیدواریم این مسابقه را ببریم. این بازی با توجه به رقابت بین علی دایی و یحیی گل محمدی هم جذاب تر هم هست، این دو با هم بحثحیثیتی دارند و قطعا هر دو جوری تیمشان را می چینند که در زمین فاتح بازی بشوند. این دو مبارزات خوبی را پشت سر گذاشته اند و از این به بعد هم نبردشان ادامه خواهد داشت؛ مادامی که یحیی و علی در فوتبال هستند…

اما سوال بعدی ما درباره نسبت فامیلی او با علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس است، آذری می گوید: من افتخار می کنم شاگرد علیرضا رحیمی هستم و مدیریت را از او یاد گرفته ام، نه تنها من که خیلی از ورزشکان دهه ۶۰ اصفهان. جدا از هر گونه نسبتی که ما با هم داریم آقای رحیمی باعثسربلندی ما بوده و من امیدوارم همیشه موفق باشد.

آذری در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است در صورت پیروزی ذوب آهن رحیمی برکنار بشود، می گوید: من حق ندارم در مورد ساختار حقوقی و اداری باشگاه پرسپولیس حرف بزنم در عین حال اجازه ندارم به این مسائل فکر کنم. ما فقط باید تلاش کنیم برای پیروزی. این چیزی که شما می گویید برای ما هم هست و من هم ممکن است بعد ازیک باخت عذرم خواسته بشود. البته شرایط خوبی در تیم ما حاکم است و از لحاظ مالی هم از همه تیم ها جلوتر هستیم. بچه ها ۳۰درصد قراردادشان را گرفته اند و با حاشیه امنیت مناسبی وارد این بازی خواهیم شد. این را هم بگویم که پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و به نظر من بازیکنان هم برای دفاع از سرمربی و مدیرعاملشان برای جنگ به زمین می آیند و احتمالا بازی پرسپولیس ذوب آهن یکی از زیباترین مسابقات آغار لیگ خواهد شد.

سوال بعدی ما از آذری درباره پیام صادقیان است، آذری می گوید: در سال ۱۳۸۳ یک روز یک پسر کوچک با مادرش به دفتر ما آمد و آقای یاوری گفت این پیام صادقیان است بازیکن تیم نونهالان، ما هم او را به چرخه بازیکنان سازی مان اضافه کردیم و پیام مراحل ترقی تبدیل به ستاره فوتبال شد. البته زمانی که صادقیان به تیم بزرگسالان آمد من اینجا نبودم ولی چون او را بزرگ کرده ام و روحیه و ساختار خانوادگی اش را می شناسم اعتقاد بر این است که در برخورد با او باید مسائل وی را ریشه یابی کرد.

آذری ادامه می دهد: باید از خودمان بپرسیم پیام از چه چیزی ناراحت است؟ البته این بازیکن اشتباهاتش را می پذیرد و تاوان این کار را هم می دهد ولی به ر حال او سرمایه ای برای فوتبال ایران است و ما نباید با دست خودمان این بازیکن بااستعداد را نابود کنیم و او را به خیل بازیکنانی که به سمت موادمخدر رفته اند و دیگر نشد به حالت عادی برگردند اضافه کنیم. خود من به شخصه حاضرم هر کمکی که لازم است بکنم تا پیام تغییر کند و در حد یک بازیکن بزرگ ملی کارش را ادامه بدهد.

بخش پایانی حرف های آذری هم درباره مسئله داوری است. آذری می گوید: ما ۲ هفته است که از داوری متضرر می شویم، هفته اول گل دوم تیم حریف خطا بود و این هفته داور یک پنالتی ما را نگرفت. البته من نمی دانم پنالتی ما گل می شد، اما به هر حال این یک شانس بزرگ برای ذوب آهن بود. جالب اینکه در هفته اول یحیی گل محمدی به دلیل اعتراض در مصاحبه مطبوعاتی جریمه کردند اما این هفته سکوت ما مورد تشویق قرار نگرفته و جایی هم ندیدیم که داور اشتباهش را بپذیرد و عذرخواهی کند. ما که می دانیم آن تصمیم و آن نتیجه دیگر تغییر نمی کند اما انتظارمان این است که حداقل همانطور که با مربی ما برخورد شده با داور خاطی هم برخورد شود. یعنی اینکه یک جوری برخورد نکنند که آدم فکر کند اگر داد نزند و فریاد نکنند حقش داده نمی شود.