به گزارش " ورزش سه "، ارتباط سران دوباشگاه بدتر از این نمی توانست بشود. مصاحبه هایی که این روزها از جانب مقامات دوتیم علیه همدیگر منتشر می شود خوراک رسانه های زرد را فراهم کرده است.

هانس یوآخیم واتسکه مدیرعامل بوروسیا دورتموند که بتازگی قرارداد خود را با این تیم تا سال ۲۰۱۹ تمدید کرده است، دعوت فدراسیون فوتبال آلمان را برای ضیافت ناهار مشترک دو باشگاه پیش از بازی چهارشنبه، نپذیرفت. وی به " کیکر " گفت: " در شرایط فعلی شرکت در چنین مراسمی معنی ندارد. "

بعد از اظهارات کارل هاینس رومنیگه مدیرعامل باشگاه بایرن درمورد شرایط فسخ قرارداد مارکو رویس در پایان این فصل و نبود مانعی برای جذب وی، مقامات دورتموند با شدیدترین لحن به این گفته ها واکنش نشان دادند. میشائیل زورک مدیر دورتموند خطاب به سران بایرن گفته بود: " دهانتان را ببندید لطفا! " در مقابل، ماتیاس سامر با لحنی مشابه پاسخ داده بود: " کسی نمی تواند دهان مارا ببندد! "

این وضع پر تنش، برگزارکنندگان مسابقه را نیز تحت تاثیر قرار داده است. چرا که باید تمهیدات خاصی برای این بازی درنظر بگیرند. در روزهای گذشته تیتر اکثر رسانه های ورزشی آلمان به این ماجرا اختصاص داشته است. برخلاف رؤسا، بین بازکنان دو تیم فضای دوستانه ای حاکم است. پیروزی تیم ملی آلمان در جام جهانی برزیل به این مهم بسیار کمک کرده است.

کوین گروس کرویتس بازیکن دورتموند هفته های متوالی با مانوئل نویر و باستین شواین اشتایگر هم خانه بود.

شوانی اظهار داشت: " بازی که شروع می شود، رفاقت جای خود را به رقابت می دهد. اما نه آنطور که از بیرون گود تفسیر می کنند. ما با بازیکنان دورتموند روابط بسیار خوبی داریم، بویژه با ملی پوشان این تیم. " گروس کرویتس نیز در این باره به " ولت یکشنبه " گفت: " من و شواینی حسابی با هم رفیق شده ایم. گرچه او یک باواریایی تمام عیار است و من یک دورتموندی اصیل، با این حال همواره حس دوستی میان ما بوده است. گرچه نمی دانم چطور!! "

با این حال یورگن کلوپ در اظهارنظری متفاوت اعلام کرد: " در زمین مسابقه از رفاقت های بوجود آمده در جام جهانی خبری نخواهد بود. " رومنیگه نیز گفت: " برای ارائه یک بازی خوب به دورتموند می رویم. اما این مسابقه را دست بالا نمیگیریم. "

بایرن در این دیدار فرانک ریبری و رافینا را به دلیل مصدومیت دراختیار نخواهد داشت. شش ملی پوش این تیم نیز به اضافه آرین روبن مای پوش هلندی و دانته ملی پوش برزیلی تمرین کافی نداشته اند. همه اینها چینش تیم را برای پپ گواردیولا در مسابقه روز چهارشنبه سخت می کند.

دورتموند هم شرایط بهتری ندارد. با اینکه مت هوملز کاپیتان جدید زردپوشان تمرینات خود را از روز دوشنبه از سر گرفته است، در بازی سوپرجام تیمش را همراهی نخواهد کرد.

علاوه بر آن نوری ساهین، ایکای گوندوگان، مارکو رویس و جاکوب بلاژیکوفسکی دیگر غایبان دورتموند در این دیدار خواهند بود.