پیروزی ۳ بر صفر آرسنال برابر منچسترسیتی در دیدار جام خیریه(سوپرجام) انگلیس، نکات قابل توجهی داشت که به گزارش تسنیم، آنها را در زیر مرور می کنیم:

۱ - الکسیس سانچس در ۴۵ دقیقه ای که در میدان حضور داشت نشان داد در ادامه دیدارهای فصل می تواند به خط حمله توپچی ها سرعت، قدرت و کیفیت بدهد. او که به جای یحیی سانوگو به میدان رفت و اولین بازی رسمی اش را برای آرسنال انجام داد، زمینه ساز گل دوم توپچی های لندن شد که توسط آرون رمزی به ثمر رسید.

۲ - جانشینان وینسنت کمپانی، باکاری سانیا و فرناندینیو پیش چشم آنها به دردسر افتادند. فرناندو در خط میانی مجبور شد بیش از حد معمول بدود و این در حالی بود که خط دفاعی آبی پوشان شهر منچستر، متشکل از گائل کلیشی در سمت راست، ددریک بویاتا، ماتیا ناستاسیچ و آلکساندر کولاروف از هم پاشیده بود.

۳ - با وجود مصدومیت شدیدی که او را در فصل گذشته خانه نشین کرد، آرون رمزی نشان داد با همان فرمی است که در فصل گذشته ۱۶ گل به ثمر رساند. رمزی در ومبلی استارت هایی سرعتی به سوی محوطه جریمه حریف داشت و ضربات آخرش را با دقت می زد تا نشان دهد این دو فاکتور به تدریج دارد به ویژگی بارز بازی او تبدیل می شود. بازی او خاطرات روزهای اوج دوران بازیگری فرانک لمپارد را در چلسی تداعی می کرد.

۴ - تصور می شد جایگاه جو هارت، دروازه بان شماره یک تیم ملی انگلیس در ترکیب اصلی منچسترسیتی برای بازی هفته آینده برابر نیوکاسل در لیگ برتر به مخاطره خواهد افتاد. مانوئل پیگرینی، مربی شیلیایی منچستری ها در بازی برابر آرسنال برخلاف همیشه این بار به ویلی کابایرو میدان داد تا جو هارت از بابت از دست دادن جایگاهش در ترکیب اصلی احساس خطر کند، هرچند با نمایش ضعیفی که کابایرو ارائه کرد، قطعاً هارت دوباره به سنگربان شماره یک «آقای مهندس» برای حفاظت از دروازه مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر تبدیل خواهد شد.

۵ - اولیویه ژیرو نشان داد افت عملکردش در ترکیب تیم ملی فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۴ مقطعی بوده است. در حضور ستارگان هجومی امثال الکسیس سانچس، تئو والکات و مسعوت اوزیل ترکیب آرسنال، ژیرو کار سختی در رقابت برای رخنه به ترکیب اصلی توپچی ها دارد هرچند او برابر من سیتی قدرت تمام کنندگی اش را به رخ کشید تا شانس خود را برای حضور منظم در بازی های آرسنال در فصل پیش رو افزایش دهد.

۶ - هوادران آرسنال از افزایش شانس قهرمانی تیم شان در این فصل از رقابت های لیگ برتر به وجد آمده اند که البته طبیعی است. آرسنال با نمایشی که برابر شاگردان مانوئل پیگرینی ارائه کرد، یک حقیقت را به همه ثابت کرد؛ اینکه اگر لشکر توپچی ها همچون فصول گذشته به معضل مصدومیت دچار نشود، می توان روی این تیم مانند منچسترسیتی، چلسی، لیورپول و حتی منچستریونایتد به عنوان مدعیان اصلی قهرمانی حساب کرد.