به گزارش " ورزش سه "، او که از سال ۹۰ هدایت تیم ملی را عهده دار شده، می تواند مهمترین سرمربی خارجی تاریخ فوتبال ما باشد، بین مربیان خارجی فوتبال ما هیچکدام بیشتر از ۴ سال هدایت تیم ملی فوتبال را عهده دار نبوده اند. گرچه بعضی از داخلی ها مثل مرحوم حسین فکری و حسین صدقیانی از حیثطول مدت زمان، بعضا دورانن طولانی تری هدایت تیم ملی را عهده دار بوده اند، اما تعداد بازی های ملی انجام گرفته در مدت زمان های طولانی مورد اشاره حتی به ۱۵ هم نرسید. مردانی که هدایت تیم ملی را بیش از ۲ سال عهده دار بودند، عبارتند از:

۱. حسین صدقیانی(۱۳۲۰ تا ۱۳۲۸) صدقیانی از سال ۳۵ تا سال ۳۷ هم سرمربی تیم ملی بود و در مجموع ۱۰ سال سرمربی تیم ملی بود.

۲. علی پروین(۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲) کلا ۴ سال تمام هدایت تیم ملی فوتبال را عهده دار بود. علی پروین در آبان ۶۸ تا آبان ۷۲ در تیم ملی سرمربی بود و در این مدت ۴۲ بار روی نیمکت نشست.

۳. برانکو ایوانکوویچ(۱۳۸۰ ۱۳۸۵)، برانکو حضور در تیم ملی را از بهمن ۷۹ به عنوان دستیار بلاژویچ شروع کرد. از دی ماه ۸۰ سرمربی تیم ملی شد و این مسئولیت را تا پایان خرداد ۸۵ عهده دار بود، او در این مدت، از آبان ۱۳۸۰ تا شهریور ۸۱،۱۰ ماه از تیم ملی دور ماند، ۳ سال و ۷ماه مدت زمان کامل حضورش در این عرصه بود.

۴. پرویز دهداری(۱۳۵۰ تا ۵۱ و ۶۵ تا ۶۷) پرویز دهداری در ۲ مقطع سرمربی تیم ملی بود، یک مقطع ۹ماهه در سال های ۵۰ و ۵۱ و یک دوره ۳۴ ماهه تا او هم درست به اندازه برانکو، ۳ سال و ۷ماه حضور در تیم ملی فوتبال کشورمان را تجربه کرده باشد.

۵. حشمت مهاجرانی(۱۳۵۵تا ۱۳۵۸) از اردیبهشت ۵۵ تا شهریور ۵۷ در تیم ملی فوتبال سرمربیگری کرد، البته قبل از آن او، ۲ سال در کادرفنی تیم ملی دستیار اوفارل بود و بعد از شهریور ۵۷، تا اردیبهشت ۵۸ هم عملا سرمربی تیم ملی بود اما فوتبال مادر این مدت بازی نداشت تا زمان حضور مهاجرانی در تیم ملی ۳ ساله باشد، حوادثانقلاب طول مدت زمان مورد اشاره را بسیار کم کرد.

۶. فرانک اوفارل از مهر ۵۲ رسما تیم ملی را در دست گرفت هر چند دوره تازه تیم ملی از بهار ۵۳ شروع شد اما بعدا حضور اوفارل را مهر ۵۲ می دانیم و یادآور می شویم که تا اسفند۵۲ حدود ۲ سال و ۵ماه سرمربی تیم ملی بود.

فوتبال ملی ما در عمر ۷۳ ساله اش تنها این ۷نفر را داشته که دوران سرمربیگری آنها از ۲ سال بیشتر بوده است. تصویری تازه و گواهی متاثرکننده ای است بر ابعاد بی ثبات ترین فوتبال دنیا در سطح و عرصه مدیریت.