نشست هیات رییسه سازمان لیگ برتر فوتبال با حضور محمدرضا ساکت، سهیل مهدی(رییس کمیته توسعه و تجهیز سازمان لیگ) و حجت الاسلام علیپور(رییس کمیته صیانت و بازرسی سازمان لیگ) آغاز شد.

به نقل از ایسنا، در ابتدای این نشست ساکت با اشاره به سانحه هوایی اخیر که منجر به کشته شدن تعدادی از هموطنانمان شد گفت: قرار است مسائل مربوط به سازمان لیگ در این نشست در سه بخش ارائه شود. بخش اول رویکردهای سازمان لیگ در فصل چهاردهم لیگ برتر است و سپس مسائلی درباره سقف بودجه و الزامات AFC که به موقع خود ارائه می شود.

این عضو هیات رییسه سازمان لیگ ادامه داد: اولین رویکرد سازمان در فصل جاری جوانگرایی تیم ها است که اصلی اساسی در افزایش سرعت، کیفیت و پویندگی فوتبال است. در حال حاضر این مساله در حال ارزیابی است اما به عنوان مثال ملوان با میانگین سنی ۲۳.۸ وضعیت خیلی خوبی دارد و تراکتورسازی از میانگین سنی ۲۹ در سال گذشته به عدد ۲۴ رسیده است.

وی افزود: اتفاق مهمی که امسال رخ داد و همیشه مورد تاکید رسانه ها قرار داشت، مشخص شدن تقویم یک ساله لیگ برتر است. دیروز برنامه بازی ها تا هفته آخر منتشر شد که به این وسیله از توقف ناخواسته در جریان لیگ جلوگیری می شود و از برنامه های تیم ملی بزرگسالان، تیم ملی امید و نماینده های فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا حمایت صورت می گیرد. سازمان لیگ همچنین مناسبت های ملی و مذهبی را در این برنامه لحاظ کرده است. از همین جا از زحمات آقای بهروان و کاظمی، شهبازی و همین طور سایر عزیزانی که در این زمینه تلاش کرده اند تشکر می کنم. این کار حداقل در ۲۵ سال گذشته رخ نداده بود.

ساکت در ادامه دومین نکته مهم فصل چهاردهم لیگ برتر را فروش الکترونیکی بلیت در ورزشگاه آزادی عنوان کرد و گفت: تلاش می کنیم که این مساله را در سایر استان ها نیز عملیاتی کنیم. از دو سال قبل این کار شروع شد و امسال همه بلوک های ورزشگاه آزادی تحت فروش بلیت الکترونیک قرار گرفته است. مدیریت این کار بر عهده مهندس مهدی است. شرکت " افق سبز "، مسئولان حراست فدراسیون فوتبال، یگان ویژه و مسئولان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مستقیما در این پروژه حضور دارند. تقاضای من از رسانه های تصویری این است که این هفته بخشی از کارشان را به پوشش این مساله اختصاص دهند. تاکید سازمان لیگ و باشگاه ها این است که همه تماشاگران قبل از حضور در ورزشگاه آزادی بلیت خود را خریداری کرده باشند.

وی در ادامه از فروش بلیت های شهرآورد پایتخت از چند روز آیند خبر داد.

ساکت در ادامه گفت: از این پس ناظران مسابقات مانند، ناظران AFC مجهز به تبلت هستند و تمام فعالیت های خود را به صورت آنلاین از ورزشگاه مخابره می کنند. برای این منظور دوره های آموزش کار با کامپیوتر و نرم افزار مخصوص نیز برای آنها برگزار شده است.

وی در ادامه گفت: چهارمین رویکرد سازمان لیگ در فصل جاری رشد اقتصادی باشگاه ها به عنوان یک استراتژی است که سه هدف دارد. نخست افزایش درآمد باشگاه ها، دوم شناسایی حقوق آنها و سوم کاهش هزینه هایشان.