میثم بهرامی /وقتی از امیر خادم پرسیده می شود که چرا بین اعضای هیات مدیره پرسپولیس اختلاف وجود دارد، جواب می دهد که جنس دو باشگاه استقلال و پرسپولیس همین است و مطالب مطرح شده در این باشگاه ها، گاهی منجر به ایجاد حاشیه می شود. وقتی معاون وزیر ورزش به عنوان یکی از کلیدی ترین تصمیم گیرنده های این باشگاه چنین حرفی می زند، هواداران هم نباید انتظار داشته باشند که تیمشان تا پایان فصل به آرامش برسد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ هیات مدیره پرسپولیس و مدیریت این باشگاه در دو جهت مخالف قرار گرفته اند. در یک سوی این میدان جنگ، سیاسی و دوستانش قرار گرفته اند و در سوی دیگر رحیمی مدیرعامل باشگاه. سیاسی و کاظم پور که به عنوان چهره های تازه وارد به فوتبال، مقابل رحیمی جبهه گرفته اند، اخیرا مصاحبه های پرشماری داشته اند و در آن ها علیه رحیمی صحبت کرده اند. سیاسی به عنوان رئیس هیات مدیره حتی گفته که موقعیت علی دایی سرمربی تیم هم در تیم مستحکم نیست. او در حالی این حرف را زده که تنها دو هفته از لیگ برتر گذشته است.
سیاسی و سایر غیر ورزشی هایی که وارد هیات مدیره پرسپولیس شده اند، نمایندگان اسپانسر ۳۰ میلیاردی این تیم هستند که در همان ابتدای فصل گفته می شد با مشاوره حمید استیلی به وزارت ورزش معرفی شده اند. حالا علی دایی هم با علم به این مسائل، اعتقاد دارد که اعضای هیات مدیره پرسپولیس از جانب استیلی مامور شده اند تا او را برکنار کنند. اسپانسر پرسپولیس بیش از سه ماه است که اعلام حضور کرده اما در این مدت آن ها حتی یک عکس هم با علی دایی نگرفته اند و این نشان می دهد که این اسپانسر رابطه خوبی با دایی ندارد.
از طرفی نکته جالب در مورد این موضوع، تند شدن مواضع سیاسی و کاظم پور پس از جدایی حمید استیلی است. استیلی که مدتی قبل به عنوان مالک و پس از آن به عنوان سرمربی باشگاه راه آهن معرفی شد، از هیات مدیره پرسپولیس کناره گیری کرد و پس از کناره گیری او بود که مواضع سیاسی و کاظم پور تندتر از گذشته شد و آن ها علیه مدیرعامل صحبت هایی به زبان می آوردند. در میان دعواهای مدیرعامل و نمایندگان اسپانسر، مشکلات علی دایی با اسپانسر هم جایگاه قابل توجهی داشت. دایی اعتقاد داشت که نمایندگان اسپانسر قصد داشتند در کارش دخالت کنند و رحیمی هم از طرفی مدعی بود که خودش را سپر علی دایی کرده است.
در چنین شرایطی تنها یک راه باقی می ماند؛ اینکه همه این نفرات دور یک میز بنشینند و در مورد مشکلات خود صحبت کنند. قرار بود این اتفاق عصر امروز(دوشنبه) رخ دهد اما جلسه هیات مدیره به تعویق افتاد. جلسه هیات مدیره پرسپولیس قرار بود امروز برگزار شود اما به دلیل عدم حضور همه اعضا، به شنبه آینده موکول شد. علی دایی هم قرار بود در این جلسه حضور داشته باشد تا مشکلاتش را با اسپانسر حمل کند.
در هر صورت این جلسه برگزار خواهد شد و می توان برای آن دو نتیجه متفاوت متصور شد. اولین نتیجه می تواند حل شدن مشکلات دایی با اسپانسر باشد که این بهترین حالت برای سرخپوشان است. اما حالت دوم، حل نشدن مشکلات است که در آن صورت باید منتظر مصاحبه های انتقادی علی دایی بود. علی دایی گرچه از ابتدا گزینه مورد نظر هیات مدیره نبود اما به دلیل قرارداد محکمی که وکلای او فصل گذشته با محمد رویانیان بسته بودند، هیات مدیره نمی توانست او را کنار بگذارد. حتی رحیمی هم که قول داده بود از دایی تخفیف می گیرد، نتوانست به وعده اش عمل کند و مجبور شد قرارداد دایی را با رقم دو میلیارد و صد میلیون تومان تمدید کند.
۴۳ ۴۳