ملت ایران: مربی ۷۱ ساله منچستر یونایتد پنج روز پس از اعلام تصمیم شوکه کننده اش در ارتباط با خداحافظی اش از دنیای فوتبال، برای اولین بار دلایل خود را بازگو کرد.

فرگوسن به خبرنگاران گفت که از کریسمس سال گذشته تصمیم به پایان دادن به حضورش در فوتبال گرفته است.

سرمربی افسانه ای منچستر یونایتد گفت: «در واقع همه چیز وقتی تغییر کرد که خواهر همسرم کتی فوت کرد. کتی در حال حاضر خیلی احساس تنهایی می کند و من خیلی وقت ها با خودم فکر می کنم که کتی ۴۷ سال مسئولیت خانواده را به عهده گرفته، از پسرهایمان حمایت کرده و خودش را فدای من کرده است.»

او همچنین گفت: «کتی الان چند تا نوه دارد که عاشق مادر بزرگشان هستند، اما به هر حال کتی بهترین دوستش یعنی خواهرش را از دست داده، و این موضوع خیلی مهم است.»

فرگوسن ادامه داد: «من همچنین فکر می کنم که خیلی مهم است که به عنوان یک برنده از فوتبال جدا بشوم. این نکته مهمی برای این باشگاه است. چیزی که من همیشه می خواستم در این باشگاه انجام بدهم، اینکه همیشه برنده باشم.»

فرگوسن و باشگاه تمایل داشتند تا موضوع خداحافظی را به بعد از بازی با سوانسی بیاندازند، اما با توجه به پخش شدن برخی شایعات این موضوع زودتر اعلام شد.

سر الکس فرگوسن در پایان گفت: «خیلی سخت بود که این موضوع را یک راز نگه داریم. گاهی وقت ها باید بعضی مسائل را از خانواده هم مخفی نگه داشت. ما به پسرهایمان این موضوع را در ماه مارس گفتیم، اما برادر من تا سه شنبه شب از خداحافظی من اطلاع نداشت. من دلم می خواست که به فوتبالیست ها و اعضای باشگاه هم این موضوع را بگویم. اما با شروع شایعات همه چیز سرعت گرفت و مجبور شدم زودتر خبر را اعلام کنم.»