به گزارش ملت ایران به نقل از گل: نکونام درباره اینکه کارش بدعت جالبی در فوتبال ایران بوده و طبیعی است که درباره اش صحبت شود گفت: مطمئن باشید اگر من هم در فوتبال ایران حضور داشتتم و این نوع اتفاقات را می دیدم چنین کاری را انجام نمی دادم. این کاری که من انجام دادم در اروپا بارها اتفاق افتاده کما اینکه در اوساسونا برای خود من و مسعود شجاعی هم انجام شد.

وی ادامه داد: روزی که مهدوی کیا از فوتبال خداحافظی کرد ما خودمان با فولاد بازی داشتیم و من نتوانستم آن بازی و صحنه های بعدش را ببینم اما بعدا فیلم خداحافظی مهدوی کیا را دیدم خیلی ناراحت شدم. اسطوره حتما نباید متعلق به پرسپولیس و استقلال باشد بلکه بازیکنی که برای تیم ملی کشورش هم بازی کرده و افتخار آفریده می تواند اسطوره لقب بگیرد. مهدی مهدوی کیا علاوه بر بازی های ملی، ۱۱ سال در فوتبال آلمان حضور داشته و بازیکنی که بتواند ۱۱ سال در اروپا بازی کند قطعا یک چهره شاخص و استثنایی است. با این حال متاسفانه طی این سال ها بازیکنان بزرگ زیادی از دنیای فوتبال خداحافظی کرده اند و ما نتوانسته ایم برایشان کاری کنیم.

نکونام در پاسخ به این سوال که فکر می کنی با این حرکت جایزه ساال اخلاق را ببری با خنده گفت: من اصلا نمی دانستم که چنین جایزه ‍ای وجود دارد و اصلا و ابدا به این چیزها فکر نمی کردم. آنهایی که من را می شناسند می دانند هر کاری می کنم برای اعتلا و ارتقای فوتبال کشورمان است و فکر هم نمی کنم این جایزه را ببرم.