به گزارش ملت ایران به نقل از گل - سید ضیاء عربشاهی، هافبک اسبق پرسپولیس و پاس تهران که سابقه ی حضور یک دهه ای در جمع سرخ پوشان پایتخت را در کارنامه دارد، در گفت و گو با خبرنگار سایت گل در رابطه شرایط فعلی پرسپولیس گفت:
شرایط پرسپولیس را چطور می بینید؟
به نظر من پرسپولیس نباید در این شرایط باشد اما خوب کمیته فنی شرایط بغرنجی دارد چرا که آنها بعد از اینکه یحیی نتیجه لازم را نگرفت تصمیم گرفته اند که مربی دیگری بیاورد اگر چه یحیی عملکرد خوبی داشت اما تیم های استقلال و پرسپولیس تیم هایی هستند که قهرمانی از آنها انتضار می رود امیداورم زودتر این مربی پیدا شود چرا که این به نفع تیم است و تیم می تواند فرصت بیشتری برای آماده شدن داشته باشد.
صحبت حضور درخشان و مایلی کهن است نظرات در این مورد چیست؟
ما پیشکسوتان دوست داشتیم که استیلی هم جزو گزینه ها بود اما با صحبت هایی که داشته خود را کنار کشیده به نظر من آقای درخشان است که هم کارنامه خوبی داشته و هم می تواند یک کادر قوی در کنار خودش داشته باشد و می تواند پرسپولیس را به نتایج قابل قبولی برساند. اما آقای مایلی کهن کارنامه قابل قبولی نداشته و فقط دل بسته به سومی جام ملت ها و چهارمی جام جهانی فوتسال و آن تیمی که در دست او بود در جام ملت ها دست هر کسی بود می توانست اول یا دوم شود به نظر من ایشان کارنامه ضعیفی دارد و در این چند سال چند تیم را به دسته دو فرستاده اما ایشان می خواهد هر طور شده پرسپولیس را بگیرد. چرا که می گوید من در پرسپولیس زحمت کشیده ام. اگر این طور باشد من هم ۱۳ سال فیکس پرسپولیس بوده ام و در این مدت هیچ وقت ۱ ثانیه هم بیرون نبودم و در این مدت هم زحمات زیادی برای پرسپولیس کشیده ام و بازی های زیادی هم برای تیم ملی و پرسپولیس کرده ام اما دنبال پست و مقام نیستم. بلکه می خواهم فقط پرسپولیس به اوج و اقتدار خود برسد.
درخشان در کنار استانکو بوده و با این تیم قهرمان شده. تیم های درخشان خوب فوتبال بازی می کنند و به نظرم در تیم های بزرگ می تواند به موفقیت های بزرگی دست پیدا کند. به نظر من خیلی از پیشکسوتان هم با حرف های من موافق هستند. درخشان هم از نظر فنی و هم از نظر هوشی از مایلی کهن کارآمدتر است و از همه مهمتر اینکه برای تیم حاشیه درست نمی کند و فقط تمرکز را روی موفقیت تیم می گذارد. من از آقای رویانیان و پروین می خواهم با درایت یک تصمیم خوب بگیرند چرا که این تیم ۳۰ میلیون هوادار دارد و نباید فدای احساسات کسی بشود که با صراحت می گوید تیم را به من بدهید. آقای مایلی کهن می خواهد پرسپولیس را تحویل بگیرد و با آوردن مجید جلالی از تجربه ایشان سوء استفاده کند و به اسم خود تمام کند. به نظر من پیشکسوتان زیادی هستند که مدارک خیلی خوبی هم دارند و می توانند روی نیمکت پرسپولیس بنشیدند.
آقای عربشاهی چرا در فوتبال به عنوان مربی فعالیت جدی ندارید؟ آیا مدارک مربی گریتان ناقص است؟
من باید بگویم که من در سال ۲۰۰۳ مدرک A آسیا را گرفته ام و در سال ۲۰۰۴ هم به همراه آقای قلعه نوئی و چندین مربی خوب ایران در کلاس آقای روته مولر مدرک پیشرفته مربی گری را گرفته ام. من از شش ماه دیگر فعالیت خود را در فوتبال شروع می کنم و مطمئن باشید که در عرصه مربی گری به موفقیت های زیادی خواهم رسید.
حرف خاصی ندارید؟
امیداورم پرسپولیس به جایگاه واقعی خود برگردد و اینگونه نباشد که عده ای به دنبال منافع شخصی خود باشند. پرسپولیس منافع شخصی نیست و منافع مردم است. من حاضر به عنوان یکی از پیشکسوتان پرسپولیس هیچ وقت در پرسپولیس نباشم اما این تیم همیشه قهرمان شود تا دل مردم شاد شود. ما هر چه داریم از مردم است و بهتر خودخواهی را کنار بگذاریم چرا که اگر این مردم نبودند امثال ضیاء عربشاهی ها به این جایگاه نمی رسیدند.