به گزارش " ورزش سه "، مونیخ پس از جشن بزرگی که باشگاه بایرن در آلیانس آرنا برای سرخپوشان قهرمان و هوادارنشان ترتیب داده بود و در آن ۶۵۵۰۰ طرفدار فوتبال شرکت کردند، مانوئل نویر در گفتگویی اظهار داشت: " البته که حواسمان به بازی پیش رو هست. یک دیدار فینال بین دو رقیب دیرینه. برای آغاز فصل، تمرین فوق العاده ایست! "

درحال حاضر رابطه دو باشگاه تیره و تار شده است. کارل هاینس رومنیگه رئیس باشگاه بایرن به شبکه دو تلویزیون دولتی آلمان گفت: " نمی فهمم چرا داستان اینقدر پیچیده شد. سال گذشته دورتموندی ها بارها و بارها درمورد مسائل باشگاه ما اظهارنظر کردند، ولی ما عکس العملی نشان ندادیم. دلخور می شدیم اما صحبتی نمی کردیم. احتمالا دورتموندی ها از ما حساس ترند که اینطور واکنش نشان می دهند. "

آن طرف از اردوی دورتموند خبر می رسد که زردپوشان برای بازی چهارشنبه مقابل بایرن، چشم به ضدحمله ها دوخته اند. یورگن کلوپ مربی دورتموند گفت: " اگر همه نیروهایم که هرکدام در نوع خود بهترین هستند را بتوانم در بازی آتی در اختیار داشته باشم، اطمینان دارم جام از آن دورتموند خواهد شد. ما تنها تیم رده بالای جهان هستیم که هرساله بهترین بازیکنانمان به تیم های دیگر فروخته می شوند، با این حال همچنان در کورس قهرمانی باقی می مانیم. "

آخرین بازیکنی که بوروسیا دورتموند از دست داد، رابرت لواندوفسکی بود که به تیم رقیب یعنی بایرن مونیخ پیوست. وی یکی از چهار خرید جدید سرخپوشان است.

در همین رابطه رومان وایدن فلر به " بیلد " گفت: " در بازی برابر بایرن مونیخ، پای حیثیت دورتموند در میان است. " کوین گروس کرویتس هم اظهار داشت: " به هرقیمیت باشد میخواهیم پیروز شویم و اولین عنوان قهرمانی فصل را به دست آوریم. "

بایرن هم که فرانک ریبری را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد، نمیخواهد بازنده این بازی باشد.

باستین شواین اشتایگر گفت: " با شروع بازی رفاقت جای خود را به رقابت خواهد داد. وقتی وارد ورزشگاه شویم و ببینیم که هواداران همه صندلی ها را پر کرده اند، انرژی و انگیزه مضاعفی پیدا می کنیم. " وی اضافه کرد: " در حال حاضر تنها مشکلی که وجود دارد، گرمای هواست. که در هفته های بعد این مشکل هم برطرف خواهد شد! "