سپ بلاتر از سال ۱۹۹۸ ریاست جهانی فدراسیون فوتبال(فیفا) را برعهده داشته است. او در این مدت انتقادهای زیادی روبرو شد که آخرین آن انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ بوده است.

به گزارش ایسنا، بلاتر ۷۸ ساله در واکنش به انتقادات زیاد از او، گفت: هر کسی که از من انتقاد دارد، بیاید و ریاست فیفا را بر عهده بگیرد. صحبت کردن همیشه آسان است. بهتر است منتقدانم صحبت کردن را رها کنند و خود دست به کار شوند و برای ریاست فیفا اقدام کنند تا ببینیم آنها قرار است چه کاری کنند. مردم می گویند بهتر است که من نامزد انتخابات جدید فیفا نشوم یا کس دیگری ریاست فیفا را برعهده بگیرد. من هیچ مساله ای با این موضوع ندارم. هر کس می خواهد رییس فیفا شود این ریسک را بپذیرد و اکنون که زمان آن است نامزد ریاست این نهاد شود.

سپ بلاتر قصد دارد برای پنجمین دوره متوالی برای ریاست بالاترین نهاد فوتبالی جهان اقدام کند و به نظر می رسد شانس زیادی هم برای ابقا در سمت خود دارد.

هفته گذشته گری لینه کر، مهاجم سابق تیم ملی انگلیس و بارسلونا به انتقاد شدید از بلاتر پرداخت و او را به " دیکتاتوری " متهم کرد. رسانه های انگلیسی نیز در ماه های گذشته از حضور بلاتر در ریاست فیفا انتقاد کردند و خواستار تغییر رییس این نهاد فوتبالی شدند.

سپ بلاتر در ادامه گفت: می خواهم به همه بگویم که این فضا برای هر کسی که دوست دارد رییس فیفا شود باز است و تنها خواست آن طرف مهم است که برای این موقعیت اقدام کند یا خیر. من خودم رقابت را دوست دارم و در رقابت همیشه برد و باخت وجود دارد. از انتقاد هم استقبال می کنم، چرا که اگر انتقاد به من وارد نبود کارم هیچ ارزشی نداشت.

سپ بلاتر در انتخابات فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) حمایت میشل پلاتینی، دوست نزدیکش را حس نخواهد کرد. پلاتینی در گفت وگو با روزنامه " اکیپ " فرانسه، گفت: دیگر بلاتر را حمایت نمی کنم. مدت هاست که بلاتر را می شناسم و او را دوست دارم، اما فکر نمی کنم او گزینه مناسبی برای ریاست فیفا باشد. من سال ۹۸ از او حمایت کردم، اما در سال ۲۰۱۴ در انتخابات فیفا از او حمایتی نخواهم کرد. فکر می کنم فیفا به فضای جدیدی نیاز دارد.