دومین هفته از مسابقه های فوتبال لیگ برتر هم گذشت اما هنوز تکلیف حق پخش تلویزیونی رقابت های امسال میان فدراسیون فوتبال و سازمان صداوسیما مشخص نشده است و با این حال دوربین های تلویزیونی بدون هیچ مشکلی در ورزشگاه ها حضور یافته و مسابقه ها هم از تلویزیون پخش می شود!

به گزارش ایسنا، صداوسیما در گام اول بسته ی پیشنهادی ای را در واقع برای تعیین رقم حق پخش تلویزیونی به فدراسیون فوتبال داد که در آن مبلغ قرارداد سال اول حدود ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود و فدراسیون هم با این رقم مخالفت کرد. قرار بعدی این شد تا در جلسه ای مشترک پیرامون موضوع صحبت شود و این جلسه چهارشنبه انجام شد.

** در جلسه ۵ ساعته چهارشنبه ارقام طرفین به هم نزدیک نشد

مهدی تاج، رییس سازمان لیگ که در آن جلسه حضور داشت درباره تعیین تکلیف حق پخش تلویزیونی اظهار کرد: جلسه چهارشنبه بسیار مفصل بود و از ساعت ۱۰ تا ۳ بعدازظهر طول کشید. علی کفاشیان رییس فدراسیون در آن حضور داشت و از طرف صداوسیما هم تقدس نژاد و برخی مسئولان دیگر شرکت کردند. اگرچه جلسه ی خوبی بود و نقطه نظرات طرفین گفته شد اما اعداد هر دو طرف به هم نزدیک نشد!

** پیشنهاد جدید برای همکاری مشترک به صداوسیما رفت

وی در پاسخ به اینکه پس بالاخره تکلیف چه خواهد شد خاطرنشان کرد: قرار بر این شد تا ما نامه ای را به صداوسیما ارسال کرده و در آن پیشنهادات مان را به صورت مکتوب ارائه کنیم. در پیشنهاد ما همکاری جدیدی میان فدراسیون و صداوسیما شکل می گیرد و در موضوع حق پخش کمک هایی به بخش بازرگانی صداوسیما خواهد شد. بدین صورت که شرکتی که با ما قرارداد تبلیغات محیطی دارد هم به میان می آید و همکاری با بخش بازرگانی صداوسیما خواهد داشت. این نامه توسط بنده آماده شد و پس از آن از طرف فدراسیون به دست صداوسیما می رسد تا مشکل را حل کنیم.

** آنها حداکثر ۲ میلیارد روی پیشنهادشان گذاشتند

رییس سازمان لیگ در پاسخ به اینکه آیا صداوسیما در جلسه چهارشنبه بر رقم پیشنهادی اش که حدود ۲۰ میلیارد تومان بود افزود، گفت: مبلغ قرارداد حق پخش سال گذشته به طور دقیق ۱۷.۵ میلیارد تومان برای یک سال بود که صداوسیما در پیشنهاد جدیدش مبلغی در حدود ۲۰ میلیارد تومان را ارائه کرده بود و بعد از چانه زنی ها آن ها حداکثر ۲ میلیارد تومان روی مبلغ پیشنهادی نخست گذاشتند که این رقم به هیچ وجه نزدیک به اعداد و ارقام فدراسیون و سازمان لیگ نیست.

تاج در واکنش به اینکه در پیشنهاد جدیدی که به صداوسیما ارائه می دهید به ارقام مد نظرتان نزدیک می شوید، اظهار کرد: باید ببینیم شرایط چگونه می شود و احتمالا تا حدود قابل توجهی این مبلغ می تواند افزایش یابد اما الان نمی توان به طور دقیق درباره اش صحبت کرد. ما امیدواریم بتوانیم با این قالب جدید با صداوسیما تفاهم کنیم.