به گزارش " ورزش سه " و به از روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزشی، محمد علیپور با تاکید بر اینکه کسب دو مدال نقره و یک برنز توسط ملی پوشان سپک تاکرای ایران در مسابقات جهانی تایلند یک موفقیت چشمگیر به شمار می رود، اظهار کرد: در اجلاس جهانی سپک تاکرا که در بانکوک برگزار شد با میزبانی ایران برای برگزاری اجلاس جهانی و آسیایی در تهران موافقت شد.

" علیپور " که به عنوان رییس سپک تاکرای غرب آسیا به همر اه سهراب آزاد رییس انجمن سپک تاکرای ایران و نایب رییس فدراسیون جهانی در این اجلاس حضور یافته بود افزود: خوشبختانه نشست خوبی با حضور نمایندگان ۲۵ کشور و همچنین روسای فدراسیون جهانی و کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا در پایتخت تایلند برگزار شد که از تلاش های ایران برای اعتلای این رشته مهیج در کشورمان تقدیر به عمل آمد.

وی اضافه کرد: ژنرال چاروک رییس تایلندی فدراسیون جهانی و عبدالحلیم بن قادر رییس سنگاپوری کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا در این اجلاس از اینکه ایران نسبت به گسترش آن در بخش آقایان و همچین بانوان تلاش می کند، تشکر و ابراز امیدواری کردندکه سپک تاکرای ایران بتواند در آینده ای نه چندان دور به جمع بزرگان آسیا و جهان بپیوندد.

رییس سپک تاکرای غرب آسیا اضافه کرد: این مسئولان همچنین از عنایت ویژه به مقوله آموزش وهمچنین برگزاری لیگ آقایان و بانوان در ایران و جذب " سومکیت " مربی نامدار تایلندی برای هدایت تیم ملی کشورمان قدردانی کردند و حضور سه داور کشورمان برای قضاوت در مسابقات جهانی تایلند را نیز ستودند.

علیپور در خصوص مصوبات این اجلاس اظهار داشت: پیشنهاد بنده برای فعالیت نمایندگان پنج قاره در مسابقات " وورلد گیمز " و تعامل بیشتر فدراسیون جهانی با کشورهای در حال توسعه مورد تصویب قرار گرفت. ضمن اینکه مقرر شد تهران میزبان کنگره جهانی و آسیایی سپک تاکرا باشد که زمان آن از سوی فدراسیون جهانی اعلام خواهد شد.

البته تایلند میزبانی مسابقات قهرمانی جهان در اردیبهشت ماه سال آینده را پذیرفت و مقرر شد مسابقات " سوپر سری " از بهمن ماه امسال استارت بخورد و فدراسیون جهانی بیش از پیش کشورهای در حال توسعه همانند ایران را مورد حمایت بیشتر قرار دهد.

رییس فدراسیون انجمن های ورزشی در خصوص عملکرد تیم های ملی اقایان و بانوان کشورمان در مسابقات جهانی تایلند گفت: کسب دو مدال نقره توسط تیم ملی آقایان در بخش های هوپ تاکرا و دبل و همچنین مدال برنز توسط تیم ملی بانوان در رقابتهای رگو را مورد تمجید قرار داد و تاکید کرد که در مجموع عملکرد سپک تاکرای کشورمان در مسابقات جهانی تایلند رضایت بخش بود.

وی ضمن قدردانی از تلاش های سهراب آزاد رییس انجمن سپک تاکرا در موفقیت های تیم های ملی مردان و زنان کشورمان در این رقابتها گفت: حضور " سومکیت " مربی نام آشنای تایلندی در کسب نتایج موفقیت آمیز در بانکوک تاثیر پذیر بود و باید با همکاری بیشتر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بتوانیم هوایی تازه را در ریه های سپک تاکرای ایران جاری کنیم.

علیپور با اشاره به پیروزی درخشان سپک تاکرای کشورمان مقابل سنگاپور و لائوس گفت: کشورهایی مثل تایلند – مالزی – سنگاپور – ژاپن – کره جنوبی – فیلیپین – برونئی – میانمار – اندونزی – لائوس نزدیک به یک قرن است که در سپک تاکرا فعالیت دارند و در صف بزرگان جهان ایستاده اند لذا برتری مقابل دوتیم یادشده ارزش رفیعی دارد.