به گزارش " ورزش سه "، متن کامل مصاحبه کارلو آنجلوتی، مربی ایتالیایی رئال با سایت رسمی باشگاه رئال مادرید را در زیر می خوانید.

سوپرکاپ اولین بازی رسمی امسال شماست. این بازی برای شما برای شناخت تیم چقدر مهم است؟

این بازی مهمی است چرا که فینال یک تورنمنت بین المللی است. بازی خاصی است چرا که اولین بازی رسمی فصل از جام جهانی تا کنون برای برخی بازیکنان است. آماده شدن برای این بازی آسان نبود اما می خواهیم پیروز شویم.

با میلان نیز در سوپرکاپ حضور پیدا کرده بودید. بازگشت به این مسابقه در شهر کاردیف چه مفهومی خواهد داشت؟

حضور در این بازی مهم است. وقتی در یک فینال حضور می یابی باید به دنبال پیروزی باشی و بهترین عملکرد خود را ارائه بدهی. مثل باقی فینال ها بازی بسیار مشکلی خواهد بود اما ما رئال مادرید هستیم و طبیعتا شانس ما بیشتر دانسته می شود.

نظرتان در مورد سویا چیست؟

فصل خوبی را پشت سر گذاشتند. فصل گذشته با گروهی از بازیکنان سختکوش به قهرمانی لیگ اروپا رسیدند و لیاقت آن را داشتند. سویا امسال کمی تغییر کرده است. از برخی لحاظ ها کمی ناشناخته تر شده اند چرا که برخی بازیکنان مهم خود را از دست دادند و بازیکنان دیگری را جایگزین کردند. باید دید که چه پیش می آید.

یک مربی که فصل را با چنین چالشی آغاز می کند چه حسی دارد؟ این بازی سبک آماده سازیتان را برای ادامه فصل تغییر می دهد؟

نه، تنها تغییر بزرگ فصل ما این است که بازیکنان حاضر در جام جهانی تا همین هفته گذشته استراحت کردند. به همین خاطر زمان زیادی برای آماده کردن خود در این بازی نداشتیم. همه تلاش خود را انجام می دهیم تا به بهترین شکل آماده فصل جدید شویم.

زمان کافی برای واکنش دادن به موفقیت رئال در فصل گذشته داشتید. فصل قبل را چطور دیدید؟

فصل خیلی خوبی بود چرا که به کوپا دل ری و مهمترین هدفمان در رئال مادرید یعنی بردن جام قهرمانان اروپا دست پیدا کردیم. می خواهیم به اهداف و جامهایی که در دسترس است، دست پیدا کنیم. فلسفه رئال همین است، همیشه می خواهیم که تاریخ باشگاه را گسترش دهیم.

پیش از فینال جام باشگاه های اروپا گفتید که اولین وظیفه یک مربی برای چنین بازیهایی این است که فشاری حس نکند. بازی کاردیف در مقابل سویا را چطور می بینید؟

تیم برای آن بازی به خصوص از بعد روانی آماده است. سطح لازم و ضروری را برای اپتحمل فشار بدست آوردیم. هیچ فشاری حس نمی کنیم. تیم به هیچ وجه تمرکز خود را از دست نداده است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

مهمترین ویژگی تیم شما چه بود؟

مهمترین ویژگی این بود که تا آخرین ثانیه ایمان خود را حفظ کردیم و با جدیت و تمرکز بازی کردیم. به نظرم این کلید پیروزی بود. هرگز روحیه مان را از دست ندادیم. تمرکز و جدیت تیمی خود را حتی در زمان شکست حفظ کردیم.

فصل گذشته سومین چمپیونزلیگ خود را به عنوان مربی و پنجمی را به صورت کلی بردید. این پیروزی چه حسی داشت؟

برای من خیلی مهم بود، به خصوص در کل زمان فصل، فکر و ذکرمان روی بردن دسیما(دهمین قهرمانی اروپایی) بود. من این را می خواستم، باشگاه هم این را می خواست. بی تردید دسیما بزرگترین پیروزی بود که هر کسی می توانست کسب کند. این یک پیروزی فردی نبود، متعلق به کل تیم بود.

در آستانه فصل جدید، تیم چه تلاشی برای دفاع از قهرمانی خود انجام می دهد؟

هیچ تیمی در طول تاریخ نتوانسته از جام چمپیونزلیگ خود دفاع کند. می دانیم که خیلی مشکل خواهد بود. تیم خودباوری زیادی دارد. اعتماد به نفس زیادی را در سالهای اخیر داشتیم. این اعتماد به نفس با بردن چمپیونزلیگ بیشتر شد.

راز بردن جامها چه بوده است؟ به عنوان یک مربی بزرگ مسلما این را می دانید؟

راز بردن این است که هیچ رازی وجود نداشته باشد. باید اراده، تعصب و خودباوری در تیم تجلی یابد که هیچ کدام از این ها راز به شمار نمی رود.