عبدالله ویسی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار تیم های استقلال خوزستان و استقلال تهران عنوان کرد: بازی فردا برای هر دو تیم مشابه است به این صورت که تیم بازنده حکم مرگ و زندگی ندارد و تیم برنده هم روند خوبی در ادامه لیگ خواهد داشت. تیم ما شرایط خوبی دارد امیدوارم بازی تماشاگرپسندی به نمایش بگذاریم و برای همین امر هم به تهران آمدیم. استقلال تیم بزرگی است و نباید مقابل این تیم اشتباه کنیم. امیدوارم بازی خوبی انجام دهیم و دست پر بازگردیم.

به نقل از فارس، وی در مورد اینکه تیمش چه تفاوتی نسبت به فصل گذشته کرده و آیا قدرتمندتر شده تأکید کرد: ما بازیکنان باانگیزه و جویای نامی را جذب کرده ایم میانگین سنی تیم در فصل گذشته ۲۸.۵ بود اما هم اکنون ۲۴.۲ شده است. روند رو به رشدی داریم و سال گذشته قول دادیم که در لیگ بمانیم و این اتفاق افتاد امسال هم مطمئن باشید جزو تیم های بالای جدول خواهیم بود.

سرمربی استقلال خوزستان در خصوص اینکه آیا این جوانگرایی برایش گران تمام نمی شود، تصریح کرد: ما جوان های باانگیزه، جویای نام و باهوش جذب کرده ایم و با کمک آنها می توانیم به هدف خود برسیم باید ببینیم استراتژی باشگاه چیست. باشگاهی می خواهد در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند و با تیم های حرفه ای روبرو شود پس بازیکن حرفه ای هم جذب می کند ما می خواهیم در ایران بازی کنیم و با توجه به نیازمان بازیکن جذب کرده ایم نمونه یکی از تیم های بزرگی که در لیگ وجود دارد همین استقلال است که تیم گردن کلفتی است اما ما هم جویای نام هستیم و امیدوارم شرایط بازی فردا مناسب باشد.

وی در مورد اینکه آیا در تیمش بازیکنی وجود دارد که کارت جعلی معافیت گرفته باشد، گفت: بله ما دو بازیکن به نام های ابراهیم صادقی و حسن معاوی داریم که محروم هستند و نمی توانند بازی کنند محروم و مصدوم دیگری نداریم و ان شاءالله بازی خوبی مقابل استقلال انجام دهیم.

وی در خصوص اینکه کارت معافیت بازیکنانش چگونه دریافت شده، گفت: من در مورد چگونگی دریافت کارت چیزی نمی دانم فقط متوجه شدم که نمی توانند بازی کنند.

ویسی در خصوص هواداران استقلال خاطرنشان کرد: استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و سپاهان همواره هواداران خود را دارند. با توجه به اینکه استقلال در دیدار اول به پیروزی رسیده هواداران به ورزشگاه می آیند تا با برد دوم تیم شان را بدرقه کنند اما ما هم با انگیزه و جوان هستیم نباید اشتباهی انجام دهیم. اشتباه کوچک منجر به اشتباه بزرگی می شود که تبعات آن شکست خواهد بود.

در ادامه کنفرانس، بین خبرنگاران و عبدالله ویسی بحثی در خصوص دریافت کارت معافی و محرومیت بازیکنان صورت گرفت سرمربی استقلال خوزستان در این زمینه تصریح کرد: من رادیو ورزش زیاد گوش می دهم مردم مختلفی در این رادیو صحبت می کنند و اعلام می کنند که باید با بازیکنان برخورد شود اما من نکته ای می خواهم بگویم بازیکنان هم انسان هستند اگر به شما جایی سردبیری پیشنهاد شد آن را نمی پذیرید باید با کسانی که این کار را کردند برخورد شود نه اینکه بازیکن را تهدید کنند، اذیتش کنند شخصی می گفت بازیکن باید ۱۰ سال به خدمت سربازی برود و بیگاری از او بکشند، مگر انسان کشته اند؟

وی در مورد اینکه آیا اقدام به چنین کاری به هر قیمتی مناسب است، تأکید کرد: من موافق نیستم به هر قیمتی صورت بگیرد آنها از راه قانونی این کار را کردند. پسر من هم اکنون دبیرستانی است اگر بگویند با ۲۰ میلیون پسرم معاف می شود من این کار را می کنم اگر غیرقانونی بود چگونه آنها پاسپورت گرفتند؟! بازیکن از خدایش است که به سربازی نرود من هم که به سربازی رفتم دائم به دنبال مرخصی بودم. همه همین گونه هستند، آنهایی که خیلی پول دارند رفتند سربازی شان را خریدند و هم اکنون در کشور هم نیستند اما کسی خبری از آنها نمی گیرد. حالا چون فوتبالیست این کار را کرده می خواهند او را دار بزنند. کسانی که این کار را کردند نباید مدارک جعلی می فروختند.

ویسی تصریح کرد: بازیکن هنرمند است و برای کشور زحمت کشیده است همه که پزشک و خبرنگار نمی شوند همچنین همه که فوتبالیست نمی شوند نباید به خاطر این موضوع اینقدر آنها را له و خرد کرد. پلیس در زمانی من را گرفت و به او گفتم که عبدالله ویسی هستم و من را رها کرد در حالی که من به او گفتم نباید این کار را می کرد. شما ببینید دیوید بکام خلاف انجام داده گواهینامه او را سوراخ کردند باید جلوی افرادی که این کار را کردند گرفته شود. بازیکنان گناهی نکرده اند.

وی در مورد اینکه از این مسئله تیم های نظامی از جمله تراکتور و ملوان سود می برند و بازیکنان سرباز را جذب می کنند و این موضوع به ضرر سایر تیم ها می شود، گفت: من با این مسئله موافق هستم. مگر می شود تراکتورسازی و ملوان فقط بازیکن سرباز بگیرند و در کنار آنها سایر بازیکنان را هم بتوانند جذب کنند. سپاه و ارتش هم بیایند درصدی از تیم ما را بخرند تا به ما بازیکن سرباز بدهند ملوان با سایر تیم ها چه فرقی دارد مگر آنها جنگ می کنند؟ آنها بازیکن سرباز می گیرند. ستاره های دیگر را هم جذب می کنند و تیم قدرتمند می بندند چرا این شرایط برای سایر تیم ها نیست.