به گزارش خبرگزار ی خبرآنلاین؛ کیومرثهاشمی رییس کمیته ملی المپیک پس از حضور در آکادمی ووشو در جمع خبرنگاران گفت: «این دومین حضور ما در مسابقات ووشو بود. ووشوکاران ما امروز مقابل چینی ها که مهد ووشوی جهان هستند عملکرد خوبی داشتند. این اتفاق باعثشد تا روحیه بچه ها بالا برود. البته چینی ها هم از این اتفاق نگران شده اند. چون ووشو از رشته های مدال آور است ما روی مدال بچه های این رشته حساب ویژه ای باز کرده ایم. به خصوص مدال خوشرنگ آن. امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.»
هاشمی این را گفت و ادامه داد: «ما تا به امروز ۵ دوره از بازی های آسیایی را رصد کرده ایم و طبق آمار از مسابقات هیروشیما ۲۰۳ مدال کسب کرده ایم که ۵۸ مدال طلا بوده است. از این ۵۸ مدال ۲۳ مدال مختص به کشتی فرنگی و آزاد بوده است. به همین دلیل چون بار اصلی این طلاها روی دوش کشتی بوده باید نگاه ویژه ای به این رشته شود.»
خبرنگاری از او در مورد حضور در انتخابی تیم ملی کاراته کرد که هاشمی گفت: «خوشبختانه از نزدیک انتخابی تیم ملی کاراته را شاهد بوده ام. انتخابات سالمی برگزار شد. نگرانی هایی که در مورد پسر سمندر وجود داشت از بین رفت. حسین سمندر از هر سه بازی ای که در انتخابی ها داشت بدون حرف و حدیثدیروز از تاتامی خارج شد.»
هاشمی در مورد برگزاری وزن ۸۱ کیلوگرم بوکس هم حرف زد: «انتخابی وزن ۸۱ کیلوگرم تیم ملی بوکس هیچگونه مشکلی وجود ندارد و در زمان اعلام شده برگزار خواهد شد.»
رییس کمیته ملی المپیک در مورد تیم های اعزامی به بازی های آسیایی هم گفت: «۱۸ رشته قرار است به بازی های آسیایی اعزام شود و مابقی در حال بررسی هستند. احتمال دارد حداقل نفرات در رشته های المپیکی اعزام شوند.»
۲۵۱ ۴۳