رسول کربکندی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه در فوتبال ایران برای تیم های پایه خرج می کنیم، اما پشتوانه سازی نمی کنیم، اظهار کرد: زمانی که بازیکنان پایه به باروری می رسند آنها را رها می کنیم و باعثمی شویم استعدادشان سرکوب شود که این معضل بزرگی در فوتبال ایران است.

وی افزود: بازیکنانی که در تیم های پایه حضور دارند می توانند منبع خوبی برای تیم بزرکسالان باشگاه ها باشند، زیرا از استعدادهای خوبی برخوردارند و با رفتن به تیم های سایه و کسب تجربه می توانند یک بازیکن خوب و پخته شوند.

این کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا فروش تیم ذوب آهن نوین کار صحیحی است، خاطرنشان کرد: من با فروش این تیم مخالفم، زیرا چنین تیم هایی باعثمی شوند که سطح فوتبال استان اصفهان افت نکند و بازیکنان جوان با استعداد، آواره دیگر استان ها نشوند، اما شاید باشگاه ذوب آهن نیاز مالی داشته باشد و به بازیکنان و مربی های تیم های پایه خود بدهکار باشد و می خواهد با فروش امتیاز ذوب آهن نوین مرحمی بر زخم هایش بزند.

کربکندی در پاسخ به این سوال که یک فوتبالیست لیگ برتری ذوب آهن یک میلیارد تومان قرارداد دارد و در حال حاضر آیا ۳۵۰میلیون تومان دردی را از ذوب آهن دوا می کند یا خیر؟ تصریح کرد: متاسفانه باشگاه های ما هرچقدر پول دارند خرج تیم بزرگسالان می کنند و اهمیت چندانی به تیم های پایه نمی دهند، ذوب آهن تیمی بوده است که در سال های گذشته بیشتر از بازیکنان پایه اش نسبت به سپاهان استفاده کرده است و امیدوارم تیم ذوب آهن نوین منحل نشود.