ملت ایران: بارسلونا قبل از مصاف امشب در مادرید مقابل اتلتیکو مادرید، قهرمانی لالیگا را به دست آورده و در واقع ۴ بازی آخرش فرمالیته خواهد بود. با این حال شاید بارسایی ها که در لیگ قهرمانان به جایی نرسیدند و کوپا دل ری را از دست دادند به فکر رسیدن به رکوردهای رئال مادرید در لالیگا باشند.
یکی از این رکوردهای جذاب که رئالی ها فصل قبل به نام خود ثبت کردند رکورد به دست آوردن بیشترین امتیازدر طول فصل از زمان بیبست تیمه شدن لالیگاست. رئال مادرید فصل قبل با رهبری ژوزه مورینیو در ۳۸ بازی ۱۰۰ امتیاز گرفت که این عدد ۷/۸۷ درصد کل امتیازهایی بود که از تمام بازی ها می توانست به دست بیاورد.
حالا بارسلونا بعد از ۳۴ بازی ۸۸ امتیاز به دست آورده و چنانچه هر ۴ بازی بعدی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد ۱۰۰ امتیازی خواهد شد و در این رکورد استثنایی با رقیب سنتی اش شریک می شود.
البته بارسا برای رسیدن به این رکورد اصلا کار راحتی در پیش ندارد و باید با اتلتیکو مادرید، تیم سوم جدول، وایادولید، تیم یازدهم جدول، اسپانیول، تیم دوازدهم جدول و سرانجام مالاگا تیم ششم جدول رده بندی لالیگا بازی کند که دو دیدار مقابل اتلتیکو مادرید و اسپانیول در خانه حریف برگزار خواهد شد. در این میان دربی های بارسلونا نشان داده حتی اگر اسپانیول در بدترین شرایط قرار داشته باشد حریف دشواری برای بارساست و دیدار مقابل اتلتیکو و البته مالاگا هم به هیچ وجه باز ی های راحتی به نظر نمی رسند.
از طرفی شاید بارسایی ها در این ۴ بازی آخر با تمام قوا به میدان نروند که در این حالت و بی انگیزگی بازیکنان و کادر فنی بلوگرانا بعید است رکوردی جابجا شود. لازم به ذکر است بارسا در فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ به امتیاز ۹۹ رسید اما برای شکستن رکورد خودش و رسیدن به رئال مادرید نیاز به برد در هر چهار بازی باقیمانده اش دارد.
یکی دیگر از رکوردهایی که بارسا می تواند به آن حمله کند رکورد ۱۲۱ گل زده و تفاضل ۸۹ رئال مادرید است که آن هم فصل قبل ثبت شد. بارسلونا در حال حاضر ۱۰۵ گل در ۳۴ بازی به ثمر رسانده و برای رسیدن به این رکورد باید در ۴ بازی باقیمانده ۱۶ گل به ثمر برساند که با توجه به حریفانی که دارد این کار فوق العاده دشوار و شاید نشدنی به نظربرسد. تفاضل گلی فعلی بارسا هم ۶۸ است و بعید به نظر می رسد از این حیثبه رکورد مادریدی ها دست یابد.
رکورد دیگری که رئالی ها باز هم در فصل گذشته به نام خود زده اند تعداد ۳۲ برد در طول فصل است که بارسا برای رسیدن به این رکورد باید هر چهار بازی خود را ببرد چرا که تیم تیتو ویلانووا اکنون ۲۸ برد به دست آورده است.
با این حساب شیاد تنها رکوردی که بارسایی ها بتوانند از آن خود کنند یک رکورد شخصی تر و مربوط به لیونل مسی و عنوان آقای گلی است. مسی در ۴ بازی آینده فرصت این را دارد تا رکورد فصل قبل خود که ۵۰ گل بوده را بشکند. لئو مسی فعلا ۴۵ گل زده و به نظر می رسد به ثمر رساندن ۶ گل در چهار بازی برای او دشوار نباشد.
همچنین با توجه به تعداد باخت های بارسا(۲) و گل خورده این تیم تا حالا(۳۷) شکستن رکوردهای مربوط به این دو مورد هم شدنی نیست.