باشگاه گهر دورود به دلیل مشکلات مالی منحل می شود.
اسماعیل حیدرپور در خصوص انحلال تیم گهر دورود اظهار داشت: متأسفانه هیچ کمکی به باشگاه صورت نمی گیرد و بودجه تیم تحقق پیدا نمی کند. ما درخواست ۲ میلیارد هزینه داده بودیم که فقط ۳۰۰ میلیون آن برآورده شد، هم اکنون باشگاه با بدهی های فراوانی روبه روست.
شوی ادامه داد: ما همچون باشگاه های راه آهن و داماش تحت نظر دادستانی هستیم و نمی توانیم پولی از اسپانسرهای پیشین دریافت کنیم. متأسفانه در استان هم هیچ کس به تیم کمک نمی کند. برای مدتی آقای هدایتی در تیم هزینه کرد اما به علت عدم مدیریت صحیح به لیگ یک سقوط کردیم، البته در لیگ یک، برنامه خوبی داشتیم که اگر حمایت ها صورت می گرفت می توانست این مسائل تحقق یابد اما هیچ عزمی برای کمک به تیم نبود.
مدیرعامل باشگاه گهر تأکید کرد: واقعاً حیف شد همه دیدند که گهر در یک دوره حضور در لیگ برتر عنوان بهترین تماشاگر لیگ را به خود اختصاص داد. زمانی که آقای بازوند استاندار دورود شد خوشحال شدم که او چون علاقمند به ورزش است به تیم کمک می کند اما یک سری دوستان با سنگ انداری هایی که انجام دادند نگذاشتند این کار انجام شود.
حیدرپور خاطرنشان کرد: شما ببینید در اطراف ما کارخانه های صنعتی قرار دارند و تیم هایی چندین بر ابر ما هزینه می کنند، مگر مردم آنجا خونشان رنگین تر از ماست؟ در دورود انواع کارخانه ها وجود دارد و مردم آن صددرصد کارگری هستند، گرد و خاک این کارخانه ها برای مردم است اما هیچ کس کوچک ترین حمایتی از ورزش نمی کند که تفریح مردم به حساب می آید.
وی در مورد اینکه آیا انحلال گهر قطعی است تأکید کرد: مشکلات مالی زیادی داریم، با هیأت مدیره صحبت کرده ایم، ما حتی ۶۰ درصد قرارداد بازیکنان و کادر فنی خود را جریمه کردیم، اما به هر حال مابقی قرارداد را که باید پرداخت کنیم بعید می دانم با شرایط کنونی اتفاق خاصی رخ دهد، مگر کسی مثل هدایتی پیدا شود و به خاطر تماشاگران خونگرم دورود اقدامی انجام دهد.
۴۳ ۴۳