ملت ایران: ژابی آلونسو، هافبک باتجربه رئال مادرید، این شایعه را که به بازیکنان رئال گفته شده در مورد مشکل په په و مورینیو در رسانه ها صحبت نکنند را رد کرد.
مدافع پرتغالی رئال سرمربی تیمش را متهم کرد که در رسانه ها از الفاظ نامناسبی علیه ایکر کاسیاس استفاده کرده و به همین دلیل، مورینیو در دو دیدار اخیر تیمش مقابل مالاگا و اسپانیول، په په در فهرست رئال قرار نداد.
شایعه شده که به بازیکنان رئال دستور داده شده در این مورد با رسانه ها صحبت نکنند اما آلونسو تاکید کرد که چنین چیزی صحت ندارد.
او در گفتگو با خبرنگاران گفت: " هر کسی هر چیزی که بخواهد می تواند بگوید و هیچ ترسی وجود ندارد. کسی به ما نگفته که چه چیزی باید بگوییم. "
با تساوی دیشب رئال مقابل اسپانیول، قهرمانی بارسا در رقابت های این فصل لالیگا قطعی شده و آلونسو تاکید کرد که آبی و اناری ها شایسته این قهرمانی بودند.
" ما تنها کاری که می توانیم بکنیم، این است که به آنها تبریک بگوئیم. شروع ضعیف ما در این فصل باعثشد تا نتوانیم تا پایان فصل برای قهرمانی بجنگیم. "
با این وجود، آلونسو امیدوار است که تیمش بتوانند با پیروزی مقابل اتلتیکو مادرید در فینال کوپا دل ری، فصل را با یک قهرمانی به پایان برساند.
" هدف ما اکنون قهرمانی در کوپا دل ری است و ما برای آن خواهیم جنگید. ما شش روز وقت داریم تا آماده شویم و این چیزی است که به آن فکر می کنیم.
ما بسیار باانگیزه هستیم؛ می خواهیم نمایشی فوق العاده ارائه بدهیم و در ورزشگاه خودمان جام را بالای سر ببریم. "