ملت ایران: فرضیه احتمالی جدایی ژوزه مورینیو از نیمکت مربیگری رئال مادرید و حضورش روی نیمکت هدایت چلسی ممکن است آنقدرها هم که درنگاه اول به نظر می رسد، ساده نباشد.
چرا که طبق قراردادی که ژوزه مورینیو با باشگاه رئال مادرید به امضا رسانده، در صورتی که یکی از طرفین بخواهد قبل از اتمام زمان قرارداد در سال ۲۰۱۶، پا روی قرارداد گذاشته و یک طرفه آن را فسخ کند، می بایست غرامتی چندین میلیون یورویی به طرف دیگر قرارداد پرداخت کند
روزنامه سان در گزارش خود به این نکته اشاره کرده که رقم مذکور، ۲۰ میلیون یورو است و دراین میان رومن آبراموویچ مالک باشگاه چلسی به اقای خاص هشدار داده که تیمش حاضر به پرداخت چنین مبلغی به باشگاه مادریدی نیست. مالک باشگاه استمفورد بریج علاقه زیادی دارد تا ژوزه مورینیو را روی نیمکت مربیگری تیمش ببیند ولی حاضر نیست که برای به خدمت گرفتن او مبلغی نجومی رااز دست بدهد. این درحالی است که در باشگاه مادریدی، از هم اکنون گمانه زنی ها در مورد جانشین آقای خاص در سانتیاگو برنابئو آغاز شده است.
تنها کلید برای رهایی از بند این غرامت میلیونی، توافق دو طرفه برای فسخ قرارداد است. حالا رسانه های انگلیسی در گزارشهای خودشان، تئوری جدیدی را ارائه داده اند که با اتکا به این تئوری، شاید بتوان تا حدودی دلیل رفتارهای دشمن ستیزانه مورینیو در باشگاه مادریدی را دریافت.
این طور به نظر می رسد که مورینیو درنظر دارد تا با رفتارهای اخیرش، سران رئال را راضی به این جدایی کند تا با رفتن او موافقت کرده و به توافقی برای لغو و فسخ این قرارداد بدون ضرر و زیان مالی برای طرفین برسد. و دلیل درگیری اخیر او با ایکر کاسیاس و نیمکت نشین کردن او و سپس اختلافاتی که با په په به وجود آمده و جریمه و تنبیه کردن او و قراردادنش روی سکوها را می توان از برنامه های آقای خاص برای آسان تر کردن جدایی اش از تیم مادریدی دانست.
آقای خاص می داند که جدایی اش از رئال مادرید، تنها به شرط توافق با سران باشگاه است و از همین رو تمام توانش را روی بازی جمعه شب تیمش در فینال جام حذفی متمرکز کرده تا با کسب یک جام دیگر برای تیم مادریدی، بتواند رضایت سران این باشگاه را برای جدایی اش به دست بیاورد.