هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران با ۴ بازی آغاز می شود. مسابقاتی که پنج شنبه عصر اهالی فوتبال را زیبا خواهد کرد. مرور سرپایی ورزش سه از بازی های فردا را بخوانید:

* گسترش فولاد در زمین خود سپاهان را به مصاف می طلبد که میزبانی گسترش و قدرت سپاهان تعادلی منطقی را در این بازی به تصویر می کشد؛ تازه این در شرایطی است که هردو بازی این دو تیم در لیگ گذشته با تساوی به اتمام رسیده است. گسترش فولاد این است که این تیم در ۵ دیدار اخیر خود که شامل دیدارهای دوستانه هم می شود شکستی را تجربه نکرده است.

*پیکان و سایپا، نماینده های دو غول خودروسازی ایران با مربیان تئوری گرایشان، شانس زیادی برای تساوی دارند. پیکان که پس از دوسال به لیگ برتر بازگشته، در آخرین مصاف با سایپا از این تیم ۲-۱ شکست خورده است، درست مثل بازی رفت همان سال. نبرد جلالی و ابراهیم زاده از بازی های جذاب این هفته است.

* نفت و راه آهن حریفان هفته اول قدرت های سنتی پایتخت؛ پرسپولیس و استقلال اندکی در توان بازی تفاوت دارند و آنچه هفته اول نشان داده است قدرت بیشتر نفت است اما انگیزه های راه آهن که هفته اول مسابقه اش را به استقلال واگذار کرد دستکم گرفتنی نیست. بازی آخر این دو تیم در فصل گذشته با گل مجتبی شیری با نتیجه ۳-۱ به سود نفت تمام شد تا نفت هردوبازی مقابل راه آهن را برده باشد. شیری امسال به عنوان آخرین خرید به راه آهن برگشته است.

* پرسپولیس و فولاد مهمترین بازی این هفته لیگ برتر است که در ورزشگاه غدیر برگزار می شود. پرسپولیس سال گذشته در بازی رفت با بردی پرگل زمین را ترک کرد اما در بازی برگشت فولاد ۲-۱ پرسپولیس را برد تا به قهرمانی نزدیک شود. اما سابقه نشان داده تیم های قدرتمند هرگاه در هفته های اول به مصاف هم رفته اند با تقسیم امتیازات زمین را ترک کرده اند. پرسپولیس در بازی اول مقابل نفت به تساوی رضایت داده و فولاد با اسکوچیچ چاره ای جز برد ندارد.