علیرضا رضایی درباره دوپینگ رقیب احسان لشگری در مسابقات انتخابی تیم کشتی آزاد، اظهار کرد: این موضوع در جلسه امروز شورای فنی مطرح نشد و مطمئناً دوپینگ رقیب لشگری در مسابقات انتخابی هیچ تأثیری در انتخاب ملی پوش وزن ۸۶ کیلوگرم نخواهد داشت. چرا که لشگری در مسابقات انتخابی موفق نبود و به غیر از باخت مقابل این حریف مقابل مصطفی جوکار نیز شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

به نقل از ایسنا، سخنگوی فدراسیون کشتی افزود: به لشگری از لحاظ فنی و اخلاقی اعتقاد داریم اما او شانسی برای پوشیدن دوبنده تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی یا بازی های آسیایی ندارد و می تواند از سال آینده در تیم ملی در صورت انتخاب حضور داشته باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به نایب قهرمانی لشگری در جایزه بزرگ باکو و عملکرد ضعیف محمد جواد ابراهیمی و محمدحسین محمدیان در تورنمنت لهستان آیا امکان دارد در خصوص دعوت از احسان لشگری تجدید نظر صورت گیرد یا خیر، خاطر نشان کرد: قبلاً هم اعلام کرده بودیم که هر نتیجه ای در تورنمنت جایزه بزرگ باکو برای لشگری حاصل شود هیچ تأثیری در انتخاب او برای تیم ملی نخواهد داشت.

از نظر ما لشگری کشتی گیر شایسته ای است اما معیار اصلی ما برای دعوت به تیم ملی مسابقات انتخابی است که متأسفانه او در این مسابقات توفیقی نداشته است و به همین جهت شانسی برای حضور در تیم ملی برای مسابقات پیش رو ندارد.