حمید استیلی در نشست خبری قبل از دیدار تیمش برابر نفت تهران از هفته دوم لیگ برتر چهاردهم اظهار کرد: ابتدا می خواهم روز خبرنگار را به تمامی زحمت کشان این عرصه و همین طور اهالی رسانه تبریک بگویم. امیدوارم با کمک شما فوتبال را به ساحلی آرام برسانیم.

به نقل از ایسنا، وی افزود: بازی اولمان مقابل استقلال بازی سختی بود. در نیمه اول بازی روند خوبی را داشتیم اما در نیمه دوم تمرکز تیم به هم ریخت و روی نقاط ضعفمان گل دریافت کردیم. در حال حاضر روی نقاط ضعفمان کار کردیم و سعی می کنیم فردا بازی زیبایی را به نمایش بگذاریم.

وی تصریح کرد: علی منصوریان نیز مربی خوب و بادانشی است و رفیق و برادر من محسوب می شود اما فردا به بهانه برگزاری این بازی باید مقابل دوست و رفیق قدیمی ام قرار بگیرم.

وی در ادامه درباره مشکلات مالکیتی باشگاه نیز گفت: در هفته های گذشته تمرکز لازم را نداشتیم. گاهی مربیگری می کردم و گاهی هم به دنبال انجام کارهای تیم بودم. ما اعتقاد داریم مشکلات مالکیتی باشگاه باید از طریق راه های قانونی حل و فصل شود. امیدوارم در هفته آینده این اتفاق رخ دهد. شما در نظر داشته باشید در حال حاضر بخش خصوصی که بخواهد این تیم را خریداری کند، نزدیک ۲۰ میلیارد تومان باید هزینه کند و این پول نیز برنخواهد گشت. در برنامه ۹۰ نیز گفتم کسانی که هزینه را انجام داده اند، از روی عشق به فوتبال آن را انجام داده اند. می خواهیم با یک سرمایه گذاری ۱۰ ساله کار بازیکن سازی را انجام دهیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا با وجود الزام قوه قضاییه باز هم برای راه آهن هزینه می کنید، گفت: نمی توانیم برای تیم هزینه نکنیم. هفته گذشته که مقابل استقلال بازی کردیم نزدیک به ۵۰ میلیون تومان برایمان هزینه داشت که پرداخت کردیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه مهدی تاج اعلام کرده بود در صورت حل نشدن مشکل مالکیتی باشگاه این تیم نمی تواند در لیگ برتر حضور یابد، چطور شما دو بازی است بدون مشکل بازی می کنید؟ گفت: مالکیت تیم به سازمان لیگ ارتباط ندارد. باشگاه ما مدیرعامل و تشکیلات دارد و من هم سرمربی تیم هستم. پس بحثمالکیتی ما هیچ گونه ارتباطی به سازمان لیگ ندارد.