ملت ایران: یوپ هاینکس سرمربی بایرن مونیخ براین باور است که هیچ تیمی در تاریخ بوندس لیگا مثل بایرن مونیخ فوتبال بازی نکرده.
بایرن مونیخ شنبه شب و در آخرین بازی خانگی اش در بوندس لیگا موفق شد تا با نتیجه ۰-۳ از سد آگزبورگ عبور کند تا جشن قهرمانی آنها در آلیانس آرنا با این برد شیرینی مضاعفی داشته باشد
توماس مولر، ژردان شکیری و لوئیس گوستاوو در نیمه دوم بازی برای بایرن گلزنی کردند تا باواریایی ها به رکورد کسب ۸۸ امتیاز در رقابت های این فصل دست یافته و با ۲۲ امتیاز فاصله نسبت به بوروسیا دورتموند در صدر جدول بوندس لیگا قرار بگیرند.
دراین میان، یوپ هاینکس که در پایان رقابت های این فصل نیمکت مربیگری بایرن را ترک کرده و جایش را به پپ گواردیولا می دهد، براین باور است که این موفقیت تیمش در تاریخ ثبت خواهد شد.
سرمربی ۶۸ ساله بایرن مونیخ در پایان بازی شنبه شب تیمش مقابل آگزبورگ در بوندس لیگا گفت: «این نتیجه همکاری بازیکنان و کادر فنی تیم است. هیچ تیمی در تاریخ فوتبال بوندس لیگا، سبک فوتبالی ای که ما این فصل ارائه دادیم را ارائه نداده بود و این مرا غرق در افتخار و غرور می نماید.»
ماتیاس سامر مدیر ورزشی باشگاه بایرن هم در پایان این بازی گفت: «این قهرمانی برای من معنا و مفهوم زیادی دارد. این فصل هنوز تمام نشده و ما هنوز بازیهای بزرگی را پیش رو داریم و اگر بتوانیم به خواسته هایمان برسیم، می توانیم بگوئیم که همه چیز خوب پیش رفته. ما الان ۸۸ امتیازی هستیم و این حس خوبی است. امیدوارم که آمار و ارقام ما بتوانند جاودانه شوند.»
باستین شواین اشتایگر، بازیکن باتجربه و موفق بایرن هم در جشن قهرمانی تیمش گفت: «ما با برتری فوق العاده ای در جدول بوندس لیگا به قهرمانی رسیدیم. این اتفاقی است که در طول ۵۰ سال اخیر بوندس لیگا رخ نداده و فوق العاده است. این ششمین جام قهرمانی من است و من مثل اولین قهرمانی ام با بایرن خوشحالم. همه ما می دانیم که هنوز چند بازی دیگر باقی مانده ولی جشن قهرمانی امشب را طولانی و با حرارت برگزار می کنیم.»
بایرن باید در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل دورتموند قرار بگیرد و در فینال جام حذفی آلمان هم مقابل اشتوتگارت به میدان خواهد رفت تا در صورت برد دراین دوبازی، یک قهرمانی سه گانه تاریخی را کسب کرده باشد.