علی دوستی در مورد وضعیت تیم ملی جوانان گفت: قرار بود به آلمان سفر کنیم اما به دلیل مشکل صدور روادید بازیکنان نتوانستیم به این اردو برویم. در حال انجام امور سفر به اتریش هستیم تا در صورت امکان ۲۸ یا ۲۹ مرداد به این کشور سفر کنیم و ۳ یا ۴ بازی دوستانه انجام دهیم.

به نقل از فارس، وی افزود: اردوی ما در تهران تا روز یکشنبه ادامه دارد. روز جمعه ساعت ۱۰:۳۰ مقابل سایپا و ساعت ۱۰ شنبه مقابل استقلال به میدان می رویم. کمتر از دو ماه تا شروع بازی های آسیایی زمان داریم و باید خودمان را به طور کامل آماده کنیم.

سرمربی تیم ملی جوانان در پاسخ به این سؤال که کم کاری از سوی چه کسی بود، که سفر به آلمان لغو شد، اظهار داشت: آنها می گفتند آلمان شلوغ است و نمی توانند روادید ۳۰ بازیکن را تهیه کنند ما هم به همین دلیل از انجام خدمات منصرف شدیم. البته احتمال دارد با توجه به اینکه روادید اتریش شینگن است اگر شد در این سفر یکی دو روز هم به آلمان برویم و بازی دوستانه ای آنجا داشته باشیم.

وی در مورد اینکه چرا تیم ملی جوانان بازی های دوستانه کمی داشته است عنوان کرد: شما می دانید در رده پایه بازی دوستانه حرف اول را می زند هر چقدر هم تمرین برگزار کنیم و در دو نوبت صبح و عصر تمرین داشته باشیم تا بازی دوستانه نباشد نمی توانیم ضعف هایمان را بشناسیم. تاکنون نتوانسته ایم تیم را ببینیم و تورنمنت شبیه سازی خوبی هم که بتواند به ما کمک کند وجود نداشته است.

سرمربی تیم ملی جوانان در پاسخ به این سؤال که آیا فیلم بازی های یمن، میانمار و تایلند حریفان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا تهیه شده است، اظهار داشت: فیلم بازی یمن و میانمار را گرفتیم اما هنوز فیلم تایلند به دستمان نرسیده که تلاش می کنیم آن را تهیه کنیم.

دوستی در مورد اینکه سفر به جزیره کیش به کجا انجامید، تصریح کرد: قرار است این سفر را انجام دهیم و طی روزهای ۲۷ و ۲۹ شهریور قطر هم سفری به این شهر داشته باشد تا دو دیدار دوستانه برگزار کنیم. در حال رایزنی هستیم تا در صورت امکان عراق هم به آنجا بیاید و بازی دوستانه داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی جوانان در مورد اینکه آیا تیمش توانایی قهرمانی در آسیا را دارد، گفت: کار بسیار سخت است، ما به دنبال حضور در جمع ۴ تیم برتر هستیم تا جواز صعود به جام جهانی را کسب کنیم. ابتدا باید به جام جهانی صعود کنیم و سپس می توانیم در مورد قهرمانی هم صحبت کنیم. ما خودمان را آماده حضور در مسابقات مهم آسیایی و شرایط وحشتناک میانمار می کنیم.

وی در مورد اینکه قرار بود بازیکنان دو رگه را بررسی کند آیا این اتفاق رخ داد، خاطر نشان کرد: این بازیکنان در طول اردوها هر کدام در مقطعی به تمرینات آمدند، برخی از آنها بد نبودند و برخی هم شرایط خوبی نداشتند، در کل آنها نتوانستند نظر ما را جلب کنند.

دوستی در پایان گفت: خواهش ما این است که در این مدت باقی مانده مدیران و باشگاه ها همانطور که در گذشته همکاری خوبی با ما داشتند همچنان نیز به ما کمک کنند تا بتوانیم بازیکنان را در اختیار داشته باشیم و تیمی قوی و قدرتمند را روانه بازی های آسیایی کنیم.