در جریان مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی که ماه گذشته در قزوین برگزار شد از ۱۱ کشتی گیر تست دوپینگ گرفته شد که ۷ نفر در رشته آزاد و ۴ نفر در رشته فرنگی توسط افسران نادوی ایران تست دوپینگ از خون و ادرار انجام شد.

چندی پیش بود که شایعاتی مبنی بر مثبت شدن یکی از نمونه ها منتشر شد که پورکاظمی این موضوع را رد کرد، اما حالا خبر رسیده است که این موضوع واقعیت داشته و نمونه یکی از کشتی گیران آزادکار مثبت اعلام شده است.

لطفعلی پورکاظمی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ که پیش از این در گفت وگو با فارس نتایج نمونه های گرفته شده را منفی اعلام کرده بود در این خصوص گفت: نمونه های فوق به کشور آلمان ارسال شده بود و در حالی که من فکر می کردم جواب تمام نمونه ها آمده و نتایج تمام آنها منفی بوده است، اما جواب یکی، دو نمونه نیامده بود.

وی افزود: متأسفانه یکی از نمونه ها مثبت شده است و با توجه به مسائل حقوقی نمی توانیم نام این کشتی گیر را اعلام کنیم و بعد از نهایی شدن رأی نام این کشتی گیر را اعلام خواهیم کرد.

* اسامی ورزشکارانی که از آنها تست گرفته شده بود، به شرح زیر است:

۱ - میثم مصطفی جوکار ۲ - رضا افضلی ۳ - پرویز هادی ۴ - محمدجواد ابراهیمی ۵ - میثم نصیری ۶ - یونس سرمستی ۷ - مجتبی ضیایی ۸ - داود عابدین زاده ۹ - میلاد خسروی ۱۰ - مجتبی کریم فر ۱۱ - افشین بیابانگرد.(هفت نفر اول از کشتی آزاد و ۴ نفر پایانی از رشته کشتی فرنگی)

پیش از این شایعاتی مبنی بر مثبت اعلام شدن نمونه یکی از کشتی گیران منتشر شده بود.