لوییس فان خال که به تازگی هدایت منچستریونایتد را به دست گرفته در تمامی پنج دیدار پیش فصل به پیروزی رسید و در جام چمپیونز کاپ آمریکا نیز با شکست سه بر یک لیورپول عنوان قهرمانی را کسب کرد.

فان خال در منچستریونایتد کار سختی پیش رو دارد. این تیم در فصل گذشته مقام هفتم لیگ برتر انگلیس را کسب کرد که نازل ترین رتبه آنها از سال ۱۹۹۰ میلادی بود. فان خال در حالی به لیگ انگلیس پا گذاشته که پیشینه قهرمانی در سه لیگ معتبر دنیا را در کارنامه دارد. او با آژاکس در هلند، بارسلونا در اسپانیا و بایرن مونیخ در آلمان قهرمانی های زیادی کسب کرده است.

برندن راجرز که فصل گذشته لیورپول را به رتبه دوم لیگ جزیره رسانده بر این باور است که فان خال در فصل نخست کاری دشوار پیش رو دارد. وی در این زمینه گفت: فکر می کنم فان خال به زودی متوجه می شود که کار در لیگ برتر انگلیس با کار کردن در سایر لیگ های دنیا تفاوت دارد. لیگ کشورهای دیگر تنها دو یا سه تیم هستند که برای قهرمانی تلاش می کنند اما در اینجا همه چیز فرق دارد. در انگلیس وقتی یک تیم بالای جدولی با تیمی از قعر جدول بازی می کند هیچ تضمینی برای پیروزی ندارد و ممکن است شکست بخورد. این را در سایر لیگ ها نمی توانید ببینید.

راجرز افزود: می دانم که نزدیکی رقابت تیم ها فان خال را شگفت زده می کند. با مربیان خارجی زیادی در طول سال های گذشته صحبت کردم که همه آنها این موضوع را تایید کردند. حتی بازیکنان زیادی که تجربه حضور در سایر لیگ های دنیا را داشتند پس از ورود به لیگ انگلیس اعلام کردند از رقابت فیزیکی که در این لیگ وجود دارد متعجب شدند.