خورخه سامپائولی، سرمربی موفق تیم ملی شیلی که در جام جهانی ۲۰۱۴ نتایج قابل قبولی کسب کرد، برخلاف شایعاتی که درباره آینده مربیگری وی شنیده می شد تصمیم گرفته است به فعالیت خود در تیم فعلی اش ادامه دهد.

گفته می شد سامپائولی ۵۴ ساله پس از جام جهانی ۲۰۱۴ که تیمش در مرحله یک هشتم نهایی آن با قبول شکست برابر برزیل در ضربات پنالتی حذف شد، پس از هدایت قرمزپوشان آمریکای لاتین در رقابت های کوپا آمه ریکا(جام ملت های آمریکای لاتین) این تیم را ترک می کند اما او قراردادش را برای چهار سال دیگر تمدید کرد و تا جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه روی نیمکت تیم ملی شیلی خواهد نشست.

در بیانیه ای که سایت فدراسیون فوتبال شیلی منتشر کرده، به نقل از سامپائولی آمده است: پس از ملاقات روز گذشته(سه شنبه) با سرخیو خادوئه، رئیس فدراسیون فوتبال شیلی مایلم اعلام کنم که تصمیم گرفته ام به عنوان سرمربی، این تیم را در رقابت های کوپا آمه ریکای سال ۲۰۱۵ به میزبانی شیلی، تورنمنت گرامیداشت صدسالگی کوپا آمه ریکا در سال ۲۰۱۶ در آمریکا، مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و در صورت امکان در مرحله نهایی این رقابت ها، هدایت کنم.

سرمربی آرژانتینی تیم ملی شیلی در سال ۲۰۱۲ پس از تجربه یک دوره موفق در تیم اونیورسیداد شیلی، هدایت تیم ملی این کشور را برعهده گرفت.