حسین شمس در مورد شکست تیمش در بازی دوستانه اخیر برابر شهرداری ساوه اظهار داشت: ما پنج بر چهار باختیم. در نیمه اول غافلگیر شدیم و چهار بر یک عقب افتادیم اما در تایم دوم کمی جبران کرده و نتیجه را پنج بر چهار کردیم.

به نقل از فارس، وی در پاسخ به این سوال که این شکست در آستانه جام باشگاه های آسیا نگران کننده نیست، گفت: نه به هیچ وجه. مسابقه تدارکاتی برای همین است دیگر. قرار است با برگزاری چنین بازی هایی، مشکلات تیم را برطرف کنیم. بازی دوم ما ساعت ۱۴ فردا(پنجشنبه) برگزار می شود و تلاش می کنیم ایرادات بازی اول را از بین ببریم.

سرمربی سابق تیم ملی در مورد یار کمکی دبیری در جام باشگاه ها تصریح کرد: انگار ما ایرانی نیستیم که کمک مان نمی کنند. بعد از همه صحبت هایی که انجام شد و مذاکراتی که با ماهان تندیس داشتیم و علیرغم قول های اولیه، آنها از دادن وفایی و عروجی به ما خودداری کردند و تنها یار کمکی ما عزتی است که کارش دارد درست می شود و با همین یک بازیکن کمکی به چین اعزام می شویم.

در شرایطی که خیلی از اهالی فوتسال نسبت به پذیرش پست سرمربیگری گیتی پسند از سوی محمد کشاورز، انتقاد کرده اند، شمس این را یک حرکت خوب دانست و ادامه داد: کشاورز قدرت رهبری یک تیم را دارد و می تواند مربی موفقی باشد. امسال می تواند تجربه خوبی برای او باشد و امیدوارم که مانند وحید شمسایی که در این زمینه موفق عمل کرد، او هم به زودی به یک مربی خوب تبدیل شود. من برخلاف آنهایی که این کار را اشتباه می دانند، فکر می کنم محمد موفق شود چون هم از نظر اخلاقی بچه خوبی است و هم فنی و هم اینکه قدرت بیان خوبی دارد. او همه فاکتورها را برای تبدیل شدن به یک مربی بزرگ دارد. فقط باید حتما در دوره های مربیگری شرکت کند.