خوسپ ماریا بارتومئو درباره لوئیز سوارز که ماه گذشته با قراردادی به ارزش ۸۸ میلیون یورو از لیورپول به آبی واناری پوشان کاتالونیا پیوست، به شبکه CNN گفت: ما اولین بار پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۱۴ با سوارز تماس گرفتیم. من به او گفتم که در سن مناسبی قرار دارد و تجربه اش هم برای بازی در بارسلونا کافی است.

به نقل از تسنیم، بارتومئو افزود: از چند سال پیش می دانستیم که سوارز عاشق بارسلونا و تیم فوتبال این شهر است. به همین دلیل همه چیز برای پذیرش لوئیز سوارز مهیا بود. می دانستیم که سوارز پیشنهاداتی بهتر از پیشنهاد ما دارد اما او در نهایت تصمیم گرفت که به بارسلونا بیاید.

سوارز به خاطر گاز گرفتن جورجو کیه لینی، مدافع تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۱۴، چهار ماه از انجام فعالیت های مرتبط با فوتبال محروم است. با این حال بارتومئو ادعا کرد اتفاقی که در جریان بازی تیم های ملی اروگوئه و ایتالیا در مرحله گروهی جام جهانی رخ داد باعثنشد کاتالان ها در تصمیم خود برای جذب سوارز شک کنند.

وی تصریح کرد: خیر. این اتفاق سبب نشد که در تصمیم خود تجدیدنظر کنیم و این را به خود او هم گفتیم. او می داند کاری که انجام داده اشتباه است. برای ما مهم بود که او اشتباهش را بپذیرد و عذرخواهی کند که این کارها را انجام داد.

رئیس آبی واناری پوشان کاتالونیا سپس اعتراف کرد که از پپ گواردیولا، سرمربی پیشین بارسلونا چیزهای فراوانی یاد گرفته است و درهای نیوکمپ برای بازگشت این مربی اسپانیایی که در حال حاضر هدایت بایرن مونیخ را برعهده دارد، باز است.

بارتومئو خاطرنشان کرد: من از پپ گواردیولا چیزهای زیادی یاد گرفته ام. او یک نابغه است. افرادی که بارسلونا در قلب شان جای دارد برمی گردند تا به این تیم کمک کنند. شاید در سال ۲۰۲۲ بسیاری از بازیکنان مان که اکنون اینجا و در سایر تیم ها حضور دارند، به عنوان مربی، مدیر ورزشی و رئیس برگردند، چون همه ما از یک خانواده بزرگ هستیم.