ژاوی، ها فبک تیم ملی اسپانیا و باشگاه بارسلونا که افتخارات زیادی با " لاروخا " تجربه کرد، روز گذشته(سه شنبه) از تیم ملی اسپانیا خداحافظی کرد.

به نقل از ایسنا، ویسنته دل بوسکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا در واکنش به خداحافظی ها فبک تیمش گفت: او قطعا یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال اسپانیاست. ژاوی مانند یک رهبر در تیم من بود. همیشه در رختکن به بازیکنان جوان روحیه می داد و قطعا خبر خداحافظی او برای همه ما ناراحت کننده است. از ژاوی به خاطر تمام تلاش هایش در تیم ملی اسپانیا تشکر می کنم. ما بازیکن بزرگ و خاصی را از دست داده ایم و قطعا پیدا کردن بازیکنی مانند توانایی های ژاوی خیلی کار سختی است.

سرمربی تیم ملی اسپانیا در ادامه گفت: ژاوی بازیکن بزرگ و تاثیرگذاری در تیم من بود. شیوه بازی او باعثشد تا فوتبال ما در سال های گذشته به قهرمانی های زیادی دست یابد. او نقش مهمی در موفقیت های فوتبال اسپانیا داشت. علاوه بر این ژاوی از نظر اخلاقی نیز بازیکنی بزرگ و حرفه ای بود. ما قطعا یک بازیکن خوب در داخل زمین و یک رهبر در خارج از زمین را از دست دادیم.

ژاوی که ۱۱۳ بازی برای تیم ملی اسپانیا انجام داد، موفق شد ۱۳ گل ملی در کارنامه خود ثبت کند. این ها فبک طراح تیم ملی اسپانیا موفق شد با این تیم به قهرمانی در جام ملت های اروپا در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ برسد و یکی از ارکان موفقیت اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۰ بود.