ملت ایران: ژوزه مورینیو از بارسلونا برای قهرمانی در لیگ تمجید کرد. تساوی یک بر یک شب گذشته رئال مادرید مقابل اسپانیول، قهرمانی را تقدیم شاگردان ویلانووا کرد و مورینیو به رقیب سرسخت خود تبریک گفت.

سرمربی ۵۰ ساله رئال پس از این مسابقه اظهار داشت: اول از همه می خواهم به بارسلونا، سرمربی، بازیکنان و هواداران این تیم تبریک بگویم.

وی ادامه داد: من فکر می کنم منطقی است که به آنها تبریک بگوییم. سال گذشته ما قهرمان شدیم و درباره این افتخار صحبت کردیم و فکر می کنم اکنون باید به آنها به خاطر موفقیت مهمی که به دست آورده اند تبریک بگوییم.

مورینیو درباره عدم حضور په په در ترکیب اصلی، پس از انتقاد به رفتار سرمربی با کاسیاس گفت: شما همیشه درباره یک بازیکن صحبت می کنید و به نظر من این حرف ها نامربوط هستند. لیگ قهرمان جدیدی دارد و آن وقت شما درباره یک بازیکن حرف می زنید. من سرمربی هستم و لزومی ندارد همه چیز را توضیح دهم.

سرمربی رئال مادرید افزود: از روز اول تا آخر همیشه من تصمیم گرفتم که چه کسی بازی کند. من اختیار دارم که گاهی دلایلم را در اختیار دیگران قرار دهم و گاهی هم نه.

وی در خصوص مصدومیت رافائل واران و احتمال از دست دادن فینال کوپا دل ری مقابل اتلتیکو مادرید خاطرنشان کرد: روز جمعه می بینید که کدام بازیکن بازی می کند و این همیشه تصمیم و مسئولیت من است. نیمی از کادر پزشکی می گویند واران در فینال حاضر نخواهد شد.

مورینیو تأکید کرد: مشخصا او نمی تواند در مسابقه ای که همه دوست دارند در آن به میدان بروند، بازی کند اما اجازه بدهید شرایط را بغرنج نکنیم زیرا راه حل هایی داریم. گزینه های جایگزین داریم.